Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > Skład Francuzów na Ligę Narodów

Skład Francuzów na Ligę Narodów

fot. Klaudia Piwowarczyk

Trener reprezentacji Francji wybrał 18 zawodników, którzy pod koniec maja będą walczyć w Rimini w Lidze Narodów. W składzie nie zabrakło debiutantów, a są nimi: Leo Meyer, Mousse Gueye, Theo Faure oraz libero Benjamin Diez. 

Reprezentacja Francji do Ligi Narodów przygotowuje się w Mulhouse. Laurent Tillie wybrał już skład, który powalczy w bańce w Rimini. Oprócz wspomnianych debiutantów, nie zabraknie także doświadczonych graczy, a także tych związanych z PlusLigą.W składzie wybranym przez selekcjonera znalazł się również Julien Lyneel, który miał w tym sezonie klubowym spore kłopoty zdrowotne. To między innymi on, a także mistrz Polski z Jastrzębskim Węglem Yacine Louati czy doświadczeni Kevin Tillie i Earvin N’Gapeth będą dbali o pozycję przyjmującego.

Duet etatowych rozgrywających: Benjamina Toniuttiego oraz Antoine Brizarda uzupełnił Leo Meyer, a w ataku oprócz Jeana Patry oraz Stephene Boyera pojawi się Theo Faure.

W Mulhouse Francuzi będą przebywać do poniedziałku, kiedy to udadzą się do Włoch. W niedzielę przed wylotem francuska kadra przejdzie testy PCR na obecność koronawirusa.

Skład reprezentacji Francji na Siatkarską Ligę Narodów:

Atakujący: Jean Patry, Stephen Boyer, Theo Faure
Rozgrywający: Benjamin Toniutti, Antoine Brizard, Leo Meyer
Przyjmujący: Kevin Tillie, Julien Lyneel, Earvin N’Gapeth, Trevor Clevenot, Thibault Rossard, Yacine Louati
Środkowi bloku: Barthelemy Chinenyeze, Mousse Gueye, Nicolas Le Goff, Daryll Bultor
Libero: Jenia Grebennikow, Benjamin Diez

źródło: ffvb.org, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę