Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Siedem zawodniczek opuści Developres Rzeszów

Siedem zawodniczek opuści Developres Rzeszów

fot. Michał Szymański

Znamy już nazwiska zawodniczek, których nie zobaczymy w przyszłym sezonie w Developresie Rzeszów. Klub opuszczą obie atakujące oraz trzy zawodniczki zagraniczne. O siedmiu pozostałych z poprzedniego sezonu klub już poinformował, że mają ważne umowy lub je przedłużyły. Niedługo powinniśmy dowiedzieć się, kto wzmocni zespół Developresu.

Już jakiś czas temu mówiło się o tym, że dla Katarzyny Zaroślińskiej-Król ostatni sezon, zakończony wicemistrzostwem Polski, jest ostatnim w Developresie. Nazwisko atakującej przewija się w kręgu zainteresowań ŁKS-u Commercecon Łódź. W zespole zabraknie także Tamary Gałuchy, co wskazuje, że w Rzeszowie będą dwie nowe siatkarki na tej pozycji.W Developresie nie zobaczymy już Michaeli Mlejnkovej, która związała się kontraktem z niemieckim Allianz MTV Stuttgart oraz Alexandry Frantti – ona z kolei przeniesie się do włoskiej Serie A i zagra w Reale Fenera Chieri. W przyszłym sezonie zabraknie również Natalii Valentin-Anderson, która wraca do ojczyzny i prawdopodobnie będzie grać w lidze portorykańskiej.

Wiceprezes klubu zdradził również, że środkowe Kamila Witkowska i Magdalena Hawryła pożegnają się z Developresem. Nie wykluczone, że zobaczymy je w innych zespołach Tauron Ligi w przyszłym sezonie. Marek Pieniążek przyznał również, że w drużynie w sezonie 2020/2021 będą cztery zagraniczne zawodniczki. – W tym sezonie będzie w składzie kilka zawodniczek z mocnym charakterem, a kilka młodych, którym dopiero ten charakter będzie się wyrabiał – przyznał. Niedługo poznamy też nazwiska nowych siatkarek Developresu – pierwszą już w następny poniedziałek.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved