Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Shoji kończy karierę

Shoji kończy karierę

fot. Klaudia Piwowarczyk

Były rozgrywający reprezentacji Stanów Zjednoczonych i Asseco Resovii Rzeszów – Kawika Shoji – ogłosił w swoich mediach społecznościowych, że przechodzi na sportową emeryturę. – Nie można znaleźć idealnych słów na emeryturę. To po prostu takie naładowane słowo i jest to przejście większe niż cokolwiek innego – napisał siatkarz.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy będę mógł wyrazić moją szczerą wdzięczność wszystkim moim trenerom, kolegom z drużyny, przyjaciołom i rodzinie za to, że towarzyszyli mi w tej wyjątkowej podróży – podkreślił Kawika Shoji na Instagramie.Na razie chcę podziękować mojej żonie i dzieciom za to, że są prawdziwym kręgosłupem mojej kariery, moim rodzicom za ich poświęcenie i wsparcie, a mojemu bratu i siostrze za ich przyjaźń. Dziękuję fanom moich zespołów i mojej kariery za nieustanną zachętę. Przeprowadzili mnie przez wiele trudnych chwil – dodał.

Kawika Shoji w swojej karierze reprezentował m.in. Berlin Recycling Volleys, Arkas Spor Izmir, Asseco Resovia Rzeszów, a ostatnio Spor Toto. Ma na swoim koncie trzy mistrzostwa Niemiec, brązowy medal mistrzostw Turcji i Rosji. Z reprezentacją Stanów Zjednoczonych w 2014 roku wygrał Ligę Światową, dwa lata później wywalczył brązowy medal igrzysk olimpijskich, a w 2018 roku dołożył do swoich nagród brązowy medal mistrzostw świata.

24 lata – mistrzostwa NCAA, udział w dwóch edycjach igrzysk olimpijskich, dwanaście sezonów zawodowych i, co najważniejsze, całe życie pełne wspomnień ze wspaniałymi ludźmi na całym świecie. Nadszedł czas, aby pożegnać się z moją karierą – napisał rozgrywający.

Prywatnie Kawika Shoji jest bratem Erika Shoji’ego – libero Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Kawika Shoji (@kshoji7)

źródło: inf. własna, Kawika Shoji - Instagram

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę