Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Ryszard Litwin: Potencjał i apetyt były duże

Ryszard Litwin: Potencjał i apetyt były duże

fot. wtssolna.pl

– Było fajnie w pierwszej rundzie, zrobiliśmy tam furorę naszą grą, ale to jest bardzo młody zespół i czasem brakuje doświadczenia, obycia boiskowego żeby wygrywać z najlepszymi i myślę, że tego nam brakło – podsumował trener Ryszard Litwin. Prowadzona przez niego 7R Solna Wieliczka zakończyła rywalizację na zapleczu ekstraklasy na 11. lokacie.

Na zakończenie fazy zasadniczej 7R Solna Wieliczka we własnej hali wygrała z zespołem z Krosna. – To był bardzo ciężki mecz. Po serii przegranych ciężko wraca się do zwycięstw. Ciężki był również cały sezon, ale cieszę się z tego radosnego akcentu, zwycięstwa. Widać było, że dziewczyny włożyły w ten mecz bardzo dużo sił, serca ale i umiejętności. Myślę, że cały ten sezon one wkładały maksimum tego, co potrafiły. Nie zawsze ich umiejętności, doświadczenie, obycie boiskowe dawało szanse na wygranie, ale również wygrywaliśmy, wszyscy razem cieszyliśmy się z tego. Trzeba było też przełknąć gorycz porażki, tych porażek było kilka, ale sezon był udany. Mieliśmy utrzymać się w lidze, zagraliśmy, pokazaliśmy się z dobrej strony, a przede wszystkim każda z nich coś z tego sezonu wyniesie – albo to będzie nauka, albo większe doświadczenie – podsumował Ryszard Litwin.Wieliczanki zakończyły rywalizację w I lidze kobiet na 11. miejscu. – Uważam, że potencjał i apetyt były duże szczególnie po pierwszej części sezonu. Po meczu w Krośnie rozmawialiśmy na temat planów na kolejną rundę i wszyscy byliśmy bardzo pozytywnie nastawieni na lepszy wynik. Przez dług czas byliśmy na szóstym-siódmym miejscu i gdybyśmy to utrzymali, to myślę, że byłoby bardzo satysfakcjonujące. Natomiast 11. miejsce to troszkę według mnie za nisko, ale musimy wziąć pod uwagę, że niestety mieliśmy problemy zdrowotne. W pewnym momencie nie mieliśmy dwóch przyjmujących i to się odbiło niestety na wynikach zespołu – stwierdził szkoleniowiec zespołu z Wieliczki.

Przyjmująca 7R Solnej – Natalia Ciesielska oceniła sezon w wykonaniu swojego zespołu na 5. Jaką ocenę wystawił trener drużyny? – Ja bym dał 4,5. Było fajnie w pierwszej rundzie, zrobiliśmy tam furorę naszą grą, ale to jest bardzo młody zespół i czasem brakuje doświadczenia, obycia boiskowego żeby wygrywać z najlepszymi i myślę, że tego nam brakło – ocenił Litwin.

W I lidze kobiet trwa obecnie play-off. Jak przyznał szkoleniowiec zespołu z Wieliczki, pierwszoligowcy już od pewnego czasu myślą o przygotowaniu składu na sezon 2021/2022. – O przyszłym sezonie trzeba już myśleć teraz, myśleliśmy nawet wcześniej, bo tak się nie da zamknąć i zaczynać coś nowego, bo myślę, że większość zespołów już kompletuje składy, jest ruch transferowy. My też cały czas myśleliśmy o przyszłym sezonie. Myślę, że skompletujemy skład, ale trudno powiedzieć na jakie miejsce i jaki będzie jego potencjał. Pracujemy i staramy się zbudować zespół na przyszły sezon – zakończył Ryszard Litwin.

źródło: 7R Solna Wieliczka - facebook, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę