Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Rozpoczęły się rozgrywki w II lidze mężczyzn

Rozpoczęły się rozgrywki w II lidze mężczyzn

W miniony weekend wystartowały rozgrywki w dwóch z czterech grup II ligi mężczyzn. W grupie 3. z sześciu rozegranych spotkań aż cztery zakończyły się po pięciosetowej walce. Pierwszym liderem została drużyna Chełmca Wałbrzych. Z kolei w grupie 4. wszystkie siedem spotkań zakończyło się w trzech setach, a pierwszym liderem są siatkarze MKS-u Andrychów, którzy wygrali we własnej hali z AKS-em VLO Rzeszów.

W grupie 3. najmniej emocji w 1. kolejce rozgrywek było w Wałbrzychu, gdzie Chełmiec w trzech setach uporał się z Volley Jelcz-Laskowice. Podopieczni trenera Fabiana Kurzawińskiego tylko w końcówce pierwszego seta musieli drżeć o wynik, pozostałe dwa wygrali już dużo spokojniej.

Trzy punkty na inaugurację zgarnął również zespół AZS-u STOELZLE Częstochowa, który pokonał u siebie 3:1 Ikara Legnica. W grupie 3. występują dwa zespoły AZS-u z tego miasta. Ten drugi w inauguracyjnej kolejce grał w Bielawie i chociaż przegrywał już 1:2, to rozstrzygnął spotkanie na swoją korzyść w tie-breaku.

W pięciu setach kończyły się również mecze w Rząśni, Miliczu i Miasteczku Śląskim ale tu górą byli gospodarze. Czarni Rząśnia po wygraniu pierwszego seta pozwolili na więcej gościom ze Skalmierzyc. Legiom prowadził już 2:1, ale losy spotkanie znów się odwróciły i w tie-breaku lepsi okazali się Czarni, którzy zainkasowali dwa punkty. MUKS Ziemia Milicka mierzył się z drugim zespołem SMS-u PZPS Spała i również, przegrywając 1:2, doprowadził do tie-breaka. W nim siatkarze z Dolnego Śląska pokonali młodych adeptów Szkoły Mistrzostwa Sportowego 15:11. Dwa punkty w swoim pierwszym występie w II lidze zgarnął również zespół Volleya Miasteczko Śląskie. Tu emocje w końcówce tie-breaka z Hetmanem Włoszczowa sięgnęły zenitu, jednak górą (19:17) ostatecznie byli gospodarze. W tej kolejce pauzował WKS Wieluń.

Po pierwszej kolejce rozgrywek w grupie 4. liderem są siatkarze z Andrychowa. MKS pewnie w setach do 16, 14 i 15 poradził sobie z AKS-em V LO Rzeszów i potwierdził swoje pierwszoligowe aspiracje. Wysoko swój mecz wygrali również siatkarze Tyskiego Klubu Sportowego, którzy we własnej hali nie dali większych szans Volleyowi Rybnik.

Kibice z wygranych swoich zespołów cieszyli się również w Kętach i Krośnie. Kęczanin podejmował zespół Błękitnych Ropczyce i chociaż przyjezdni walczyli, to nie zdołali wygrać nawet seta. Z zerowym dorobkiem punktowym i setowym z Krosna po meczu z Karpatami wyjechali również młodzi siatkarze Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Doświadczenie zawodników Karpat przyniosło im w tym spotkaniu wygraną i pewnie trzy punkty.

W Dębicy beniaminek Kępa MOSiR musiał uznać wyższość rywali z Jaworzna. MCKiS wygrał bez straty seta, rozbijając gospodarzy w drugiej partii do 12. Trzy punkty przywieźli również z Jasła zawodnicy Extransu Sędziszów Małopolski. Wygrana nie przyszła im jednak łatwo, a w trzecim secie gospodarze długo walczyli w końcówce na przewagi.

W Będzinie rezerwy MKS-u rozegrały niezwykle długiego seta z Hutnikiem-Wandą i skapitulowały dopiero przy wyniku 31:33 dla przyjezdnych. W dwóch kolejnych setach krakowianie dali sobie radę już o wiele szybciej i oni również na inaugurację rozgrywek zdobyli komplet punktów.