Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Robin de Kruijf robi przerwę od gry w reprezentacji

Robin de Kruijf robi przerwę od gry w reprezentacji

fot. FIVB

Robin de Kruijf nie zagra tego lata w reprezentacji Holandii. 30-letnia środkowa, która w zeszłą sobotę wygrała z Imoco Volley Conegliano swoją pierwszą Ligę Mistrzów potrzebuje fizycznego i psychicznego odpoczynku po ciężkim sezonie we Włoszech i trzynastu kolejnych latach gry w reprezentacji. Zdecydowała więc, że w tym sezonie nie zagra w barwach Oranje.

Robin de Kruijf zadebiutował w reprezentacji Pomarańczowych w 2008 roku pod okiem trenera Avitala Selingera. Od tego czasu zagrała w niej już ponad 347 razy.De Kruijf, która pochodzi z Schalkwijk i mieszka w Utrechcie, w ostatnich latach odnosiła liczne sukcesy we włoskim klubie Imoco Volley Conegliano. W tym roku zdobyła mistrzostwo Włoch, Puchar Włoch, Superpuchar Włoch i ostatnio – złoto Ligi Mistrzów. W samym finale rozgrywek De Kruijf pokonała swój dawny klub – VakifBank Istanbul.

Przypomnijmy, że holenderska środkowa ma na koncie występy nie tylko w lidze swojego kraju, ale również w niemieckiej, tureckiej i ostatnio włoskiej, do której trafiła w 2016 roku.

źródło: inf. własna, volleybal.nl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę