Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Reprezentantka Hiszpanii na przyjęciu w DPD Legionovii

Reprezentantka Hiszpanii na przyjęciu w DPD Legionovii

fot. legavolleyfemminile.it

145-krotna reprezentantka Hiszpanii Jéssica Rivero Marin dołączyła do składu DPD Legionovii Legionowo na sezon 2020/21.   W ostatnich dwóch sezonach reprezentowała barwy grającej w Serie A ekipy Volley Millenium Brescia. – Opuszczenie Włoch było dla mnie trudne, ale jestem pewna, że to nowe wyzwanie mnie nie rozczaruje – mówi siatkarka.

25-letnia przyjmująca pochodzi z Kuby, lecz już od wielu lat reprezentuje kadrę Hiszpanii. Mierząca 180 centymetrów wzrostu siatkarka reprezentowała barwy takich klubów, jak mieszczące się na Wyspach Kanaryjskich Club Voleibol J.A.V. Olimpico, Club Voleibol Aguere czy Haro. W wieku zaledwie osiemnastu lat została seniorską Mistrzynią Hiszpanii. Następnie rozpoczęła międzynarodowy etap swojej kariery: przeniosła się do partnerskiego klubu DPD Legionovii, niemieckiego SC Potsdam (w którego barwach grała w latach 2013-15), by po dwóch sezonach zameldować się w lidze włoskiej (LJ Volley Modena). W sezonie 2016-17 Rivero grała dla tureckiego Belediyesporu Manisa, szybko jednak powróciła do Italii. W ostatnich dwóch sezonach reprezentowała barwy grającej w Serie A ekipy Volley Millenium Brescia.

Podczas zeszłorocznych Mistrzostw Europy Jessica Rivero Marin wyróżniała się zwłaszcza efektywną i efektowną zagrywką. Uplasowała się na trzecim miejscu najskuteczniej serwujących siatkarek części pucharowej turnieju.

–Jestem bardzo zadowolona ze swojej decyzji – powiedziała przyjmująca. – Opuszczenie Włoch było dla mnie trudne, ale jestem pewna, że to nowe wyzwanie mnie nie rozczaruje. Słyszałam naprawdę dobre rzeczy o klubie i sztabie szkoleniowym, zwłaszcza o trenerze Alessandro Chiappinim. To naprawdę dobry szkoleniowiec i nie mogę się doczekać treningów u niego. Moje cele na ten sezon to gra i treningi na bardzo wysokim poziomie. Chcę podarować klubowi, zespołowi i kibicom zwycięstwa i masę satysfakcji. Nie mogę się doczekać tej nowej przygody.

Równie entuzjastycznie wypowiada się o transferze trener Alessandro Chiappini. Bardzo nam zależało na tym, by Jessica stała się częścią naszej ekipy. Znam ją od wielu lat, bardzo młodo zaczynała grać w dorosłej reprezentacji Hiszpanii. To bardzo doświadczona zawodniczka, która grała w najwyższych ligach w Hiszpanii, Niemczech, Turcji i Włoszech. Nie było łatwo „wyciągnąć ją” z Serie A, ale uwierzyła w nasz projekt i przybędzie do Polski z bardzo silną motywacją do gry – mówi szkoleniowiec.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: legionovia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved