Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Ratajczak, Długosz i Lorenc wracają do I ligi

Ratajczak, Długosz i Lorenc wracają do I ligi

fot. Klaudia Piwowarczyk

Niektóre zespoły I ligi jeszcze nie zaczęły informować o ruchach kadrowych, inne są bliskie odkrycia wszystkich kart. Dwóch siatkarzy zmieniło swoje barwy klubowe i powróciło na zaplecze PlusLigi. Wraz ze spadkiem z ekstraklasy na zmianę pracodawcy nie zdecydował się Artur Ratajczak.

MKS Będzin po spadku z PlusLigi pożegnał się z większością zawodników. Jednym z tych, którzy zdecydowali się pozostać, jest Artur Ratajczak. Dla środkowego będzie to już szósty sezon z rzędu w tym klubie. Wcześniej również przez wiele lat reprezentował Trefla Gdańsk, z którym w sezonie 2010/2011 zdobył mistrzostwo I ligi, a następnie wicemistrzostwo Polski, Superpuchar i Puchar Polski. Klub potwierdził również kolejną nieoficjalną informację. Drugim z przedłużających kontrakt z MKS-em jest Bartosz Gawryszewski. Środkowy w swojej karierze występował między innymi w zespołach z Częstochowy, Jastrzębia-Zdroju, Gdańska czy Zawiercia. Będzie to dla niego drugi sezon w Będzinie.
Po roku spędzonym w Cuprum Lubin na zasadzie wypożyczenia do KPS-u Siedlce trafił Adam Lorenc. Zawodnik pojawiał się na boisku w 28 meczach, w 64 setach i zdobył 70 punktów. Wcześniej atakujący był czołową postacią Krispolu Września. O miejsce w składzie rywalizować będzie z Mateuszem Borkowskim. Prowadzony przez Mateusza Grabdę KPS ogłosił już nazwiska 12 zawodników.

Obecny skład KPS-u Siedlce na sezon 2021/2022:
rozgrywający: Dawid Pawlun, Mariusz Magnuszewski
przyjmujący: Damian Dobosz, Filip Frankowski, Mateusz Jóźwik,
środkowi: Radosław Nowak, Piotr Truszkowski, Adrian Markiewicz
atakujący: Mateusz Borkowski, Adam Lorenc
libero: Patryk Waloch, Adrian Potera


Doświadczonego przyjmującego pozyskał Norwid Częstochowa. Do drużyny prowadzonej przez trenera Gruszkę dołączył Kamil Długosz. Siatkarz jest wychowankiem Resovii. Dwukrotnie awansował do PlusLigi najpierw w barwach zespołu z Zawiercia, a następnie ze Stalą Nysa. W poprzednim sezonie pełnił rolę zmiennika, wystąpił w 37 setach, zdobywając 60 punktów. Według nieoficjalnych informacji ma to być niejedyne wzmocnienie Norwida z nyskiego zespołu.

Obecny skład Norwida Częstochowa na sezon 2021/2022:
rozgrywający: Tomasz Kowalski, Damian Biliński
przyjmujący: Krzysztof Gibek, Artur Sługocki, Kamil Długosz
środkowi: Łukasz Usowicz, Kamil Franczak, Jarosław Mucha
atakujący: Tomasz Kryński
libero: Mateusz Podborączyński


Na przedłużenie kontraktu z młodym zawodnikiem zdecydował się Mickiewicz Kluczbork. W zespole nie ulegnie zmianie obsada pozycji libero – do Marcina Jaskuły dołączył bowiem Michał Łysiak. Siatkarz jest wychowankiem kluczborskiego klubu. W minionym sezonie wystąpił w 26 meczach, 88 setach i przyjął 55 piłek. Libero to kolejna pozycja, która jest już w kluczborskim klubie skompletowana. Wcześniej poznaliśmy obu rozgrywających i atakujących Mickiewicza.

Obecny skład Mickiewicza Kluczbork na sezon 2021/2022:
rozgrywający: Kacper Popik, Rafał Prokopczuk
przyjmujący: Dawid Bułkowski, Michał Szmajduch
środkowi: Konrad Mucha, Bartosz Schnidt, Łukasz Zimoń
atakujący: Filip Grygiel, Jan Siemiątkowski
libero: Marcin Jaskuła, Michał Łysiak


Stopniowo karty zaczyna odkrywać ZAKSA Strzelce Opolskie. Po potwierdzeniu, że na stanowisku trenera pozostaje Roland Dembończyk, ogłoszono również przedłużenia kontraktów z Grzegorzem Wójtowiczem i Wiktorem Kłękiem. Do tego grona dołączył przyjmujący Ernest Kaciczak.  Siatkarz w ostatnim sezonie wystąpił w 50 setach, zdobywając 80 punktów. Miał również szansę pokazać się w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Dla Kaciczaka nadchodzący sezon będzie trzecim w barwach pierwszoligowej ZAKSY.

Kolejnego zawodnika pożegnała Olimpia Sulęcin. Po Mateuszu Paszkowskim, Łukaszu Zimoniu, Dawidzie Siwczyku, Szymonie Trojańskim i Janie Tomczaku zespół opuścił Bartłomiej Wójcik. Środkowy spędził dwa sezony w barwach Olimpii.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę