Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Rafał Legień: System w tym roku jest bardzo ciężki

Rafał Legień: System w tym roku jest bardzo ciężki

W II lidze mężczyzn rywalizują dwa AZS-y Częstochowa. Obecnie lepiej radzi sobie beniaminek rozgrywek. – Oczywiście trenujemy po to, by grać o jak najwyższą pozycję w rozgrywkach. Na każdy mecz przygotowujemy się nawet z tymi teoretycznie słabszymi, bo przy tym systemie każdy mecz jest jak gra o awans – powiedział trener częstochowian Rafał Legień.

AZS Częstochowa w 8. kolejce pauzował. Tydzień wcześniej częstochowianie na wyjeździe pokonali IM Faurecię Volley Jelcz-Laskowice 3:1. Akademicy przegrali pierwszego seta, ale szybko pokazali swoją grę i dopisali do swojego konta kolejne zwycięstwo. – Pierwszy set zagraliśmy troszkę słabiej, przegraliśmy końcówkę, co nam się wcześniej nie zdarzało. Od drugiego seta uważam, że objęliśmy pełną kontrolę nad spotkaniem i zasłużenie wygraliśmy 3:1 – podsumował ostatni pojedynek trener akademików Rafał Legień.

Obecnie drużyna prowadzona przez trenera Legienia zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy 3. II ligi mężczyzn. Dotychczas beniaminek uległ tylko swojemu rywalowi – Eco-Team AZS STOELZLE Częstochowa. Po ośmiu kolejkach wyprzedza ich jedynie niepokonany WKS Wieluń. – Liga jest bardzo ciężka, tu do każdego meczu trzeba być w 100% przygotowanym, bo nawet z teoretycznie słabszymi przeciwnikami można przegrać. System w tym roku jest bardzo ciężki, bo tylko zespoły z pierwszego i drugiego miejsca mają szansę o grę o I ligę, dlatego do każdego meczu musimy być w 100% przygotowani i każdy mecz grać na 100% swoich możliwości – przyznał Legień. – Oczywiście trenujemy po to, by grać o jak najwyższą pozycję w rozgrywkach. Na każdy mecz przygotowujemy się nawet z tymi teoretycznie słabszymi, bo przy tym systemie każdy mecz jest jak gra o awans – podkreślił szkoleniowiec częstochowskiego zespołu.

W 9. kolejce do Częstochowy przyjedzie SMS PZPS II Spała. Drużyna ta z ośmiu meczów wygrała tylko jeden i zgromadziła na swoim koncie 5 punktów. Daje im to przedostatnią lokatę w tabeli. – To są bardzo ciężkie mecze. Miałem już jako trener kilka meczów z młodzieżą ze Spały, dlatego na pewno musimy się przygotować do tego meczu i zagrać od pierwszej piłki na 100% – powiedział Rafał Legień.

źródło: opr. własne, TV Orion