Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Rafał Legień: System w tym roku jest bardzo ciężki

Rafał Legień: System w tym roku jest bardzo ciężki

W II lidze mężczyzn rywalizują dwa AZS-y Częstochowa. Obecnie lepiej radzi sobie beniaminek rozgrywek. – Oczywiście trenujemy po to, by grać o jak najwyższą pozycję w rozgrywkach. Na każdy mecz przygotowujemy się nawet z tymi teoretycznie słabszymi, bo przy tym systemie każdy mecz jest jak gra o awans – powiedział trener częstochowian Rafał Legień.

AZS Częstochowa w 8. kolejce pauzował. Tydzień wcześniej częstochowianie na wyjeździe pokonali IM Faurecię Volley Jelcz-Laskowice 3:1. Akademicy przegrali pierwszego seta, ale szybko pokazali swoją grę i dopisali do swojego konta kolejne zwycięstwo. – Pierwszy set zagraliśmy troszkę słabiej, przegraliśmy końcówkę, co nam się wcześniej nie zdarzało. Od drugiego seta uważam, że objęliśmy pełną kontrolę nad spotkaniem i zasłużenie wygraliśmy 3:1 – podsumował ostatni pojedynek trener akademików Rafał Legień.Obecnie drużyna prowadzona przez trenera Legienia zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy 3. II ligi mężczyzn. Dotychczas beniaminek uległ tylko swojemu rywalowi – Eco-Team AZS STOELZLE Częstochowa. Po ośmiu kolejkach wyprzedza ich jedynie niepokonany WKS Wieluń. – Liga jest bardzo ciężka, tu do każdego meczu trzeba być w 100% przygotowanym, bo nawet z teoretycznie słabszymi przeciwnikami można przegrać. System w tym roku jest bardzo ciężki, bo tylko zespoły z pierwszego i drugiego miejsca mają szansę o grę o I ligę, dlatego do każdego meczu musimy być w 100% przygotowani i każdy mecz grać na 100% swoich możliwości – przyznał Legień. – Oczywiście trenujemy po to, by grać o jak najwyższą pozycję w rozgrywkach. Na każdy mecz przygotowujemy się nawet z tymi teoretycznie słabszymi, bo przy tym systemie każdy mecz jest jak gra o awans – podkreślił szkoleniowiec częstochowskiego zespołu.

W 9. kolejce do Częstochowy przyjedzie SMS PZPS II Spała. Drużyna ta z ośmiu meczów wygrała tylko jeden i zgromadziła na swoim koncie 5 punktów. Daje im to przedostatnią lokatę w tabeli. – To są bardzo ciężkie mecze. Miałem już jako trener kilka meczów z młodzieżą ze Spały, dlatego na pewno musimy się przygotować do tego meczu i zagrać od pierwszej piłki na 100% – powiedział Rafał Legień.

źródło: opr. własne, TV Orion

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-11-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę