Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Powrót Marechala do Francji, zagra w Tours VB

Powrót Marechala do Francji, zagra w Tours VB

Wicemistrz Francji, Tours VB na kilkanaście dni przed rozpoczęciem sezonu ogłosił pozyskanie byłego reprezentanta Francji Nicolasa Marechala. Będzie to dla niego powrót do rodzimej ligi po kilku latach przerwy.

Tours VB jest ośmiokrotnym mistrzem Francji. Miniony sezon zakończył z wicemistrzowskim tytułem. Wydawało się, że już dawno zakończył kompletowanie składu na kolejne rozgrywki, jednak rzeczywistość zmusiła działaczy francuskiego klubu do zakontraktowania jeszcze jednego zawodnika. Wszystko przez kłopoty zdrowotne brazylijskiego siatkarza Jose Rafaela Ferreiry.Zastąpi go Nicolas Marechal, 35-letni przyjmujący, który jest byłym reprezentantem swojego kraju. W trójkolorowych barwach rozegrał aż 164 spotkania. Na swoim koncie ma między innymi mistrzostwo Europy oraz wygranie Ligi Światowej. Znalazł się także w składzie reprezentacji Francji na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro, ale w nich podopieczni trenera Tillie nie odnieśli sukcesu.

Podpisanie przez niego kontraktu z Tours VB spowodowało, że po dziewięciu latach przerwy powrócił do Ligue A. Po raz ostatni występował w niej w barwach AS Cannes, a było to w sezonie 2012/2013. Powinien on być bardzo dobrze znany polskim kibicom, bowiem występował w Jastrzębskim Węglu, PGE Skrze Bełchatów i Asseco Resovii Rzeszów. Na swoim koncie ma także grę w klubach ze Stambułu (liga turecka), Ravenny (liga włoska), Berlina (liga niemiecka), Krasnojarska (liga rosyjska), a ostatni sezon spędził w Uralu Ufa.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę