Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Powrót do hal być może w czerwcu?

Powrót do hal być może w czerwcu?

fot. Klaudia Piwowarczyk

W związku z epidemią koronawirusa wprowadzono wiele obostrzeń, przerwano ligi i przełożono inne wydarzenia sportowe. Od poniedziałku czwartego maja powoli jednak sport wraca do życia. – Jesteśmy „otwarci” tak naprawdę od poniedziałku. Jeszcze nie wszystko ruszyło, ale stan epidemii, który mamy, będziemy wnikliwie obserwowali. Wtedy będziemy wiedzieli, czy możemy pójść krok dalej – mówiła w rozmowie z Polsatem Sport minister sportu i turystyki Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Od poniedziałku zniesiono część obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Można w małych grupach trenować na otwartych obiektach jak boiska piłkarskie czy boiska do siatkówki plażowej. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy nastąpi kolejny etap „odmrażania” sportu. – Trudno jest powiedzieć, jeśli chodzi o datę, kiedy to nastąpi. Jesteśmy „otwarci” tak naprawdę od poniedziałku. Jeszcze nie wszystko ruszyło, ale stan epidemii, który mamy, będziemy wnikliwie obserwowali. Wtedy będziemy wiedzieli, czy możemy pójść krok dalej – mówiła Danuta Dmowska-Andrzejuk.Tym kolejnym etapem ma być między innymi możliwość korzystania z hal, co pozwoliłoby wrócić siatkarzom do treningów. – Wiąże się to z wpuszczeniem m.in. zawodników do hal. Będziemy to obserwować. W perspektywie mamy powrót uczniów do szkół w czerwcu, więc może wtedy wrócimy też do zajęć w zamkniętych pomieszczeniach. Na razie jednak obserwujemy, co się dzieje na zewnątrz. Dzielenie dużych obiektów, pełnowymiarowych będzie możliwe wcześniej niż zajęciach w halach sportowych – zapowiedziała minister sportu i turystyki. Ministerstwo planuje też otwarcie Centralnych Ośrodków Sportu, na pierwszy ogień miałyby pójść obiekty w Spale oraz w Wałczu. – W COS np. w Wałczu, czy w Spale, będzie mogło funkcjonować około stu osób. W pozostałych ośrodkach będzie to zbliżona liczba. Chcemy jednak ograniczyć kontakt między poszczególnymi grupami. Sportowcy będą mogli trenować oraz spacerować w choćby wąskich grupach. W tym tygodniu będzie przeprowadzony rekonesans, ale myślę, że pod koniec tygodnia wpuścimy sportowców do obiektów COS – zdradziła Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Cała rozmowa z minister sportu i turystyki w Polsacie Sport

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, reprezentacja Polski kobiet, reprezentacja Polski mężczyzn, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę