Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Polskie duety zagrają w Queen & King of the Court na Teneryfie

Polskie duety zagrają w Queen & King of the Court na Teneryfie

fot. Queen & King of the Court

Reprezentanci oraz reprezentantki Polski w siatkówce plażowej od kilku dni przebywają na Teneryfie, gdzie przygotowują się do zbliżającego się sezonu. Na zakończenie obozu, cztery polskie duety wystąpią w turnieju Queen & King of the Court w Los Cristianos. 

Queen & King of the Court 2024

Turniej Queen & King of the Court na Teneryfie będzie świetnym rozpoczęciem sezonu dla wielu par. Zawody rozgrywane na Teneryfie, będą dobrym przetarciem przed zbliżającym się cyklem Beach Pro Tour. Pierwszy z tegorocznych turniejów, rozgrywany będzie jednak nieco inaczej niż zwykle.

Od czwartku do soboty rozgrywane będą mecze grupowe (trzy mecze dziennie – w sumie pięć meczów mężczyzn i cztery mecze kobiet). Zwycięzcy meczów grupowych awansują do niedzielnego finału, w którym zagra również jedna para z „dziką kartą”. W porównaniu do poprzednich edycji, tym razem zabraknie spotkań barażowych i półfinałów. Dodatkowo, aby zwiększyć swoje szanse na udział w finałowym meczu pary mogły zgłosić się do kilku grup. Reprezentanci Polski nie skorzystali z tej opcji.

cztery polskie duety na starcie

Polska reprezentacja w siatkówce plażowej, przebywa na Teneryfie już od jakiegoś czasu. Polskie duety, na koniec zgrupowania przystąpią do turnieju Queen & King of the Court. W zmaganiach zobaczymy dwie męskie oraz dwie żeńskie pary z Polski. W turnieju siatkarek zobaczymy Jagodę Gruszczyńską i Aleksandrę Wachowicz oraz debiutujące w tych rozgrywkach mistrzynie Europy do lat 20 – Małgorzatę Ciężkowską i Urszulę Łunio.  Wśród mężczyzn Polskę reprezentować będą brązowi medaliści ubiegłorocznych mistrzostw świata i Europejskich Finałów Queen & King of the Court – Bartosz Łosiak i Michał Bryl oraz Piotr Kantor i Jakub Zdybek.

Kiedy zagrają Polacy i Polki?

W czwartek o 17:00 czasu polskiego Piotr Kantor i Jakub Zdybek rozpoczną zmagania w turnieju. Polacy zagrają w meczu z mistrzami Europy – Davidem Ahmanem i Jonatanem Hellvigiem (Szwecja), duetem Henning/Huster (Niemcy), Cattet i Barthelemy (Francja) oraz jedną parą, która nie została jeszcze ogłoszona.

Tego samego dnia o 19:00 polskiego czasu, w akcji zobaczymy Bartosza Łosiaka i Michała Bryla. Ich rywalami będą mistrzowie świata Ondrej Perusic i David Schweiner (Czechy), Teo Rotar i Arthur Canet (Francja), Daniele Lupo i Enrico Rossi (Włochy) oraz para Chouikh-Barbez/Altwies (Francja).

W piątek o 17:00 w cyklu Queen & King of the Court zadebiutują Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio. Polski zagrają w grupie z brązowymi medalistkami ubiegłorocznych mistrzostw Europy – Laurą Ludwig i Louisą Lippmann (Niemcy),  duetem  Klinger/Klinger (Austria), parą Scampoli/Bianchin (Włochy) i Dumbauskaite/Krizanauskaite (Litwa).

Z kolei w sobotę o 18:00 swój mecz rozegrają Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz. Ich przeciwniczkami będą Esmee Bobner i Zoe Verge-Depre (Szwajcaria), Niemki Laura Ludwig i Louisa Lippmann (Niemcy), Marta Menegatti i Valentina Gottardi (Włochy) oraz Sofia Gonzalez i Angela Lobato Herrero (Hiszpania).

Zobacz również:
Kolejne dwa polskie miasta zorganizują turnieje z cyklu Beach Pro Tour

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-02-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved