Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Kolejne dwa polskie miasta zorganizują turnieje z cyklu Beach Pro Tour

Kolejne dwa polskie miasta zorganizują turnieje z cyklu Beach Pro Tour

fot. FIVB

Kolejne turnieje z cyklu Beach Pro Tour odbędą się w tym roku w Polsce. Do grona organizatorów dołączyła Warszawa, gdzie rozegrane zostaną dwa turnieje. Dodatkowo w cyklu Beach Pro Tour zadebiutują Myślenice.

 

Cykl Beach Pro Tour przeniesie się na Stary Kontynent na początku maja. Kilka tygodni temu poznaliśmy gospodarzy turniejów rangi Futures w pierwszym półroczu. W poniedziałek CEV ogłosiła osiem turniejów tej rangi zaplanowanych na kolejne miesiące. Wśród nich pojawiły się kolejne dwie polskie lokalizacje Myślenice i Warszawa-Wilanów.

 

Święto siatkówki plażowej w Warszawie i Myślenicach

Myślenice zadebiutują w cyklu Beach Pro Tour, organizując zmagania siatkarek i siatkarzy plażowych w dniach 15-18 sierpnia. Natomiast warszawski Wilanów na stałe wpisuje się w plażowy kalendarz, w którym obecny jest od 2022 roku, a więc od pierwszej edycji tych rozgrywek. Tym razem na Wilanowie odbędą się dwa turnieje. Od 29 sierpnia do 1 września o medale będą walczyć siatkarze plażowi, a tydzień później, czyli w dniach 5-8 września, do akcji wkroczą siatkarki plażowe.

 

Do tegorocznego kalendarza dodano również turnieje Futures w austriackim Baden (26-30 czerwca), estońskie Rakvere (3-6 lipiec), belgijskie Leuven (18-21 lipca), czeskie Brno (22-25 sierpnia) i włoskie Corigliano-Rossano (29 sierpnia – 1 września).

 

Duża dawka siatkówki plażowej w Polsce

Przypomnijmy, że w Polsce w tym roku rozegranych zostanie w sumie pięć turniejów Futures – poza Myślenicami i Wilanowem, dwa turnieje odbędą się w Krakowie (mężczyźni 6-9 czerwca, a kobiety 13-16 czerwca), a także po raz pierwszy turniej Beach Pro Tour rangi Challenge, którego gospodarzem będą kultowe Stare Jabłonki(29 maja – 2 czerwca)! To nie koniec plażowych zmagań w naszym kraju, bowiem w Mysłowicach odbędą się mistrzostwa Europy do lat 20 (25-28 lipca).

 

Zobacz również

Grzegorz Klimek: Naszym celem jest to, aby dostać się na igrzyska

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2024-02-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved