Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Polki ponownie lepsze od Bułgarek

Polki ponownie lepsze od Bułgarek

fot. FIVB

W drugim spotkaniu towarzyskim w katowickim spodku Polki ponownie pokonały Bułgarki. Biało-czerwone były wyraźnie lepsze od swoich rywalek i wygrały 3:0. W dodatkowym secie Stefano Lavarini posłał do gry głównie zmienniczki. One uległy bułgarskim siatkarkom 16:25.

Początek spotkania był zacięty, po ataku Miry Todorowej Bułgarki wyszły na prowadzenie 7:5, ale skuteczne zagranie Olivii Różański i blok Polek szybko wyrównały (7:7). Z akcji na akcję to biało-czerwone zaczęły punktować seriami, bardzo dobrze ustawiały blok. Gdy kolejny raz Bułgarki odbiły się od polskiego bloku, o czas poprosił trener Micelli (13:9). Biało-czerwone utrzymywały przewagę, skutecznie atakowała Magdalena Stysiak. W dalszej fazie seta rywalki miały problemy z odbiorem zagrywek Agnieszki Korneluk (17:10). Po bułgarskiej stronie mnożyły się błędy. Biało-czerwone skutecznie atakowały z przechodzącej piłki. Pojedyncze zagrania Nasji Dimitrowej nie wystarczały. Mimo zmian Bułgarki nie były w stanie zatrzymać rozpędzonych rywalek. Zagranie Różański po bloku w aut dało serię piłek setowych (24:13). Podwójny blok postawił kropkę nad i.W drugiej odsłonie biało-czerwone poszły za ciosem. Skuteczna kiwka Stysiak wyprowadziła Polki na prowadzenie 7:3. W kolejnych akcjach ręki nie wstrzymywała Nasja Dimitrowa. Biało-czerwone szybko odbudowały przewagę (15:11). Gdy kolejny kontratak skończyła Weronika Szlagowska, interweniował bułgarski szkoleniowiec (17:12). Wciąż bardzo dobrze funkcjonował polski blok. Bułgarki nie odpuszczały, po asie Marii Jordanowej szybko interweniował trener Lavarini (18:15). Po przerwie mocno zaatakowała Stysiak. Z czasem dystans ponownie się powiększył, gdy sytuacyjną piłkę wykorzystała Różański, ponownie o czas poprosił Lorenzo Micelli (22:17). Blok na Jordanowej zamknął partię.

Pierwsze akcje trzeciej partii grane były punkt za punkt. W kolejnych akcjach na nieznacznym prowadzeniu pozostawały Polki. Biało-czerwonym zdarzało się popełniać błędy. Po skutecznych atakach Klaudii Alagierskiej-Szczepaniak i Różański polski zespół odskoczył na trzy punkty (14:11). Z czasem sytuacja na boisku nie ulegała zmianie. Chociaż Bułgarki nie wstrzymywały ręki w ataku, wciąż na prowadzeniu pozostawały gospodynie. Zdarzały się przedłużone wymiany, jednak głównie padały one łupem Polek (20:17). Mimo kolejnych interwencji trenera Micelliego sytuacja na boisku nie ulegała zmianie. Biało-czerwone bardzo dobrze grały w obronie. Mocny atak Stysiak i kontra Szlagowskiej dały ostatnie punkty Polkom.

Podobnie jak dzień wcześniej, również tym razem trenerzy zdecydowali o rozegraniu dodatkowej partii. W tej partii trener Lavarini postawił głównie na zmienniczki. Lepiej rozpoczęły Bułgarki, po asie Eleny Beczewej Bułgarki odskoczyły na 9:6. Gdy w kolejnej akcji piłkę w aut posłała Monika Gałkowska, interweniował trener Lavarini. Passę rywalek przerwała dopiero zagraniem po bloku w aut z szóstej strefy Gałkowska (7:11). Z czasem coraz pewniej punktowała Kamila Witkowska, po jej zagraniu o czas poprosił szkoleniowiec Bułgarek (11:15). Przyjezdne górowały na siatce. Polki miały problem z przebiciem się przez blok. Gdy kontratak wykorzystała Mirosława Paskowa było już 18:12 dla drużyny prowadzonej przez trenera Micelliego. W końcówce interweniował jeszcze polski szkoleniowiec (12:19). Kolejne mocne ataki posyłała Paskowa, to jej zagranie dało piłkę setową Bułgarkom (15:24). Kiwka tej zawodniczki zakończyła pojedynek.

Polska – Bułgaria 3:0
(25:13, 25:18, 25:19)
dodatkowy set: 16:25

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę