Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Lider nie zwalnia tempa, Solna i Karpaty w odwrocie

I liga K: Lider nie zwalnia tempa, Solna i Karpaty w odwrocie

LOS, Sokół oraz beniaminek z Imielina wygrały swoje spotkania za komplet punktów. W odwrocie znajduje się Solna Wieliczka oraz Karpaty Krosno. Bardzo ważne zwycięstwo ze Stężycy wywiozła Legionovia, która oddaliła się od strefy spadkowej.

CZOŁÓWKA TABELI ZGODNIE Z PLANEM WYGRAŁA SWOJE MECZE

Lider tabeli wygrał z przedostatnimi Karpatami Krosno 3:1. Po dwóch partiach do głosu doszły zawodniczki z Podkarpacia, rozstrzygnęły na swoją korzyść set numer trzy. Na więcej nie było ich stać, przegrały one szósty mecz z rzędu. Najwięcej punktów dla LOS-u zdobyła Agata Plaga – 17, dla zespołu gości Natalia Bandurska – 12. Gospodynie były skuteczniejsze w bloku (9-7), a krośnianki w polu zagrywki (7-4). Sytuacja Karpat w tabeli jest trudna, drużyna z Podkarpacia zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli ma zaledwie jeden punkt przewagi nad ostatnią Solną Wieliczka, traci sześć do Legionovii. Na przeciwległym biegunie jest LOS, który umocnił się na pierwszym miejscu, ma siedem punktów przewagi nad pilankami i osiem nad Sokołem.

Taki sam wynik jak LOS uzyskał Sokół Mogilno, który wygrał z Płomieniem Sosnowiec 3:1. Na uwagę zasługuje fakt, że było to pierwsze zwycięstwo w 2024 roku gospodyń za komplet punktów. Mecz był zacięty i emocjonujący. Najlepszą zawodniczką tego spotkania została wybrana środkowa Paulina Brzoska, która zdobyła 18 punktów, miała 71% skuteczność w ataku. Sokół zajmuje trzecie miejsce ma jeden punkt przewagi nad BAS-em i jeden straty do KS Enea Piła. Zespół z Sosnowca pomimo porażki pozostawił po sobie dobre wrażenie. W grze tej drużyny widać progres, o czym świadczy zwycięstwo w Poznaniu. sosnowiczanki zajmują ósme miejsce, mają realne szanse na grę w fazie play-off.

CENNE ZWYCIĘSTWA NIKE I KS COPCO

Nie wiedzie się również drugiej drużynie z Podkarpacia – SAN-Pajdzie Jarosław. Biszkopty przegrały piąty meczu z rzędu, w 2024 roku nie zaznały smaku zwycięstwa. W spotkaniu z Nike Węgrów przegrywały 0:2 zdołały odrobić straty i doprowadzić do tie-breaka. W nim lepsze okazały się siatkarki z Mazowsza. Jarosławinaki w całym meczu popełniły aż 43 błędy własne ich rywalki 33. Węgrowianki dominowału w grze w bloku (16-6) oraz w polu zagrywki (9-3). Liderką SAN-Pajdy była Katarzyna Saj – 20 punktów, a Nike Joanna Wyszyńska – 18 punktów. Dzięki temu zwycięstwu ekipa z Mazowsza powiększyła przewagę  nad jarosławiankami do pięciu punktów. Nike jest szósta, a SAN-Pajda siódmy. Wszystko wskazuje na to, że węgrowianki przystąpią do fazy play-off z szóstego miejsca .

Beniaminek z Imielina wygrał 3:0 z uczennicami ze Szczyrku i tym samym zrewanżował się swoim rywalkom za porażkę z pierwszej rundy. Młode siatkarki uczącę się w Szczyrku, postawiły opór w pierwszej i drugiej partii spotkania. Szczególnie zacięty był drugi set, MKS wygrał go po grze na przewagi. Drużyna z Imielina zajmuje czwarte miejsce w tabeli, ma 34 punkty. – Cieszymy się ze zdobytych trzech punktów, tym samym zrewanżowałyśmy się naszym rywalkom za porażkę z pierwszej rundy. Liczę na to, że w kolejnych meczach zagramy dobrze – powiedziała Natalia Pustelnik MVP tego spotkania. Zawodniczka w całym meczu zdobyła 20 punktów.  Beniaminek z Imielina zajmuje piąte miejsce, SMS jest dwunasta.

SOLNA Z PUNKTEM NADZIEI

Po dwóch partiach meczu Enea Energetyk Poznań- Solna Wieliczka gospodynie prowadziły 2:0, następnie inicjatywa przeszła na stronę drużyny z Małopolski. Wieliczanki doprowadziły do remisu w meczu. W tie–breaku były gorsze od gospodyń, przegrały całe spotkanie 2:3. Drużyna z Wielkopolski popełniła w całym meczu aż 28 błędów własnych, Solna – 18. Zespół gości był lepszy w bloku (21-7), poznańska drużyna w polu zagrywki (4-1). Najskuteczniejszymi zawodniczkami Enei Energetyka były: Zofia Sobanty, która została wybrana MVP i Amelia Senica obie zdobyły po 19 punktów. Dla Solnej 18 punktów zdobyła Weronika Krysztofiak. Punkt, który zdobyły wieliczanki daje im nadzieję na poprawę pozycji w tabeli. Solna zajmuje ostatnie miejsce ma 12. punktów traci do Karpat zaledwie dwa. Poznanianki zajmują dziewiąte miejsce mają 22 punkty.

WAŻNA WYGRANA

Legionovia Legionowo wywiozła komplet punktów z Kaszub, gdzie pokonała tamtejszą Wieżyca 3:0. Przyjezdne dominowały w całym spotkaniu, pierwsze dwa sety wygrały w przekonywujący sposób.  Nieco więcej walki było w ostatniej partii spotkania. Drużyna z Mazowsza ma na swoim koncie 20 punktów, oddaliła się od strefy spadkowej. – W naszej grze było dużo spokoju, nie popełniłyśmy zbyt wiele błędów, zagrałyśmy na odpowiednim poziomie. Wierzę, że w meczach w Legionowie zagramy dobrze, gra w play-off jest w naszym zasięgu – powiedziała Marta Duda.

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2024-02-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved