Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga rozpocznie z wysokiego „c”

PlusLiga rozpocznie z wysokiego „c”

fot. Katarzyna Antczak

Na początek będą derby Śląska, później rewanż za mecze o brązowy medal, a na zakończenie w Gdańsku zadebiutuje drużyna z Lwowa – to wszystko w pierwszej kolejce PlusLigi, która zostanie rozegrana już za dwa tygodnie.

Niedawno emocjonowaliśmy się mistrzostwami świata siatkarzy, w które reprezentacja Polski zakończyła ze srebrnym medalem. 30 września kibiców czekają nie mniejsze emocje, tyle że rozłożone w dłuższym czasie, bo trwające aż do maja, kiedy poznamy mistrza Polski. Rozgrywki wznawia PlusLiga – liga wicemistrzów świata i najlepszej drużyny w Europie.Znamy już dokładny terminarz dwóch kolejek. Jego ułożenie nie było łatwe, bowiem trzeba było pogodzić spotkania ligowe z rozgrywanymi w Polsce mistrzostwami świata kobiet. Dlaczego pogodzić? Bo wszystkie spotkania PlusLigi są transmitowane w Polsacie Sport, podobnie jak rywalizacja najlepszych kobiecych reprezentacji.

Udało się, choć na początku trzeba było wyznaczyć początek rywalizacji na godzinę 21. Możemy być jednak pewni, że emocji nie zabraknie, bo będzie jak w filmach Alfreda Hitchcocka: „na początku trzęsienie ziemi, a później napięcie będzie tylko rosnąć”.

Już w pierwszej kolejce mamy mecze Jastrzębskiego Węgla z GKS Katowice, czyli siatkarskie derby Śląska, rywalizację Aluronu CMC Warty Zawiercie, trzeciej w poprzednim sezonie, z czwartą PGE Skrą Bełchatów. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się z w Olsztynie silnym Indykpolem AZS-em, a debiutujący z PlusLidze Barkom Każany Lwów zagra w Gdańsku z Treflem – wylicza Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki.

Można być pewnym, że nie mniej ciekawie będzie w pozostałych spotkaniach. Zdecydowanych faworytów nie ma, bo wszystkie kluby przed sezonem znacząco wzmocniły składy, pozyskując m.in. siatkarzy, którzy grali w mistrzostwach świata i nie byli w nich tylko uzupełnieniem swoich zespołów.

Ostatni mecz pierwszej kolejki – BBTS Bielsko-Biała – Cuprum Lubin – rozpocznie się 3 października o godzinie 17:30, a już następnego dnia rozegrane zostaną trzy spotkania drugiej serii. Stęsknieni za rozgrywkami ligowymi kibice siatkówki nie będą mieli okazji, by się nudzić.

Zobacz również:
Terminarz PlusLigi na sezon 2022/2023

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę