Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Piotr Matela: Wyszliśmy z ciężkiej sytuacji

Piotr Matela: Wyszliśmy z ciężkiej sytuacji

fot. Łukasz Krzywański

Siatkarki Polskich Przetworów Pałac Bydgoszcz zmagania w tegorocznej TAURON Lidze zakończyły na 9. miejscu. W rywalizacji o tę lokatę dwukrotnie w tie-breaku pokonały #VolleyWrocław. – Na pewno cieszy fakt, że zakończyliśmy ten sezon zwycięsko. Może nie należał do pięknych, ale liczy się wynik i to, że wygraliśmy – podsumował walkę o 9. miejsce szkoleniowiec ekipy znad Brdy Piotr Matela.

Dwa pięciosetowe pojedynki stoczyły zawodniczki z Bydgoszczy i Wrocławia. Za każdym razem w walce o 9. lokatę lepsze były siatkarki Pałacu Bydgoszcz, które w drugim starciu przegrywały już 1:2, ale udało im się najpierw doprowadzić do remisu, a następnie ponownie triumfować w tie-breaku. – Na pewno cieszy fakt, że zakończyliśmy ten sezon zwycięsko. Może nie należał do pięknych, ale liczy się wynik i to, że wygraliśmy. Uciekliśmy trochę spod topora i wyszliśmy z bardzo ciężkiej sytuacji. Z tego się cieszę. Na pewno sportowo to nie był sezon, jakiego byśmy sobie życzyli – podsumował szkoleniowiec pałacanek Piotr Matela.Trener Pałacu Bydgoszcz nie ukrywał, że #VolleyWrocław to wymagający rywal, który w pewnych momentach pokazuje, na co go stać. – #Volley Wrocław nie jest łatwym przeciwnikiem, jest to zespół, któremu jeśli tylko pozwoli się rozegrać, to ma się problem – ocenił Matela. To była właśnie ta kwestia, że jeden i drugi mecz był pięciosetowy  – dodał szkoleniowiec. – Wygraliśmy i w tych meczach liczy się zwycięstwo, nie ma znaczenia w jakim stosunku – skwitował szkoleniowiec zespołu z Bydgoszczy.

Druga wygrana nad #VolleyWrocław oznacza, że to właśnie jego drużyna zakończyła sezon na 9. miejscu, choć ambicje bydgoszczanek mogły być większe. Teraz Pałac Bydgoszcz rozjedzie się do domu na święta. – Rozjeżdżamy się teraz na święta i dziewczyny będą miały trochę spokoju. Potem będzie roztrenowanie, ale to uzgodnimy sobie dopiero po przerwie świątecznej – zapowiedział Piotr Matela.

źródło: opr. własne, Pałac Bydgoszcz - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę