Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Recife: Słodko-gorzkie rozpoczęcie turnieju dla Polaków

Beach Pro Tour Recife: Słodko-gorzkie rozpoczęcie turnieju dla Polaków

W brazylijskim Recife rozgrywany jest pierwszy w tym sezonie turniej Beach Pro Tour rangi Challenge. Piotr Kantor i Jakub Zdybek rywalizację w głównej drabince rozpoczęli w piątek 22 marca. Pierwszymi przeciwnikami Polaków byli Kanadyjczycy – Sam Schachter i Dan Dearing. Spotkanie zakończyło się przegraną polskiego duetu. W drugim meczu grupowym biało-czerwoni zmierzyli się ze szwajcarską parą – Quentinem Metralem i Jonathanem Jordanem. Ten mecz zakończył się korzystnie dla polskich siatkarzy, jednak dopiero po tie-breaku.

Kanadyjczycy lepsi

Inauguracyjna partia rozpoczęła się od wyrównanej wymiany i zespoły naprzemiennie zdobywały punkty. Pierwsi na prowadzenie wyszli Kanadyjczycy (7:4), a polscy siatkarze dawali z siebie wszystko, żeby doprowadzić do wyrównania. Mimo starań Polaków kanadyjski duet cały czas znajdował się dwa, trzy punkty z przodu. Przy zagrywkach Sama Schachtera przewaga dwójki z Kanady zaczęła rosnąć i wkrótce wynosiła sześć „oczek” (19:13). Gra polskiej dwójki wyglądała coraz gorzej i ostatecznie biało-czerwoni musieli uznać wyższość przeciwników. Ostatni punkt w odsłonie Kanadyjczycy zdobyli po autowej zagrywce Piotra Kantora (21:14).

Początek drugiej partii był bliźniaczo podobny do poprzedniej, drużyny grały punkt za punkt, a wynik oscylował wokół remisu. Pierwsi na większe prowadzenie wyszli kanadyjscy gracze i po punktowym bloku było 10:7. Polacy robili co mogli, żeby dogonić rywali, jednak ci cały czas im odskakiwali. Piłkę meczową kanadyjki duet zdobył po autowym zbiciu Jakuba Zdybka (20:17), a ostatni punkt dała im zepsuta zagrywka Piotra Kantora.

Kantor/Zdybek – Schachter/Dearing 0:2
(14:21, 18:21)

Walka do samego końca

W drugim spotkaniu polski duet – Piotr Kantor i Jakub Zdybek zmierzyli się ze Szwajcarami. Pierwszy set rozpoczął się od wyrównanej gdy. Żaden z zespołów nie mógł wypracować znaczącej przewagi (7:7). Zacięta rywalizacja punkt za punkt trwała niemal przez całą partię. Piersi szansę na zakończenie seta mieli szwajcarscy siatkarze, jednak Jakub Zdybek potężnym atakiem doprowadził do remisu po 20. Od tego momentu rozpoczęła się gra na przewagi, z której górą wyszedł szwajcarski duet.

Kolejną odsłonę lepiej rozpoczęli zawodnicy ze Szwajcarii, którzy już na początku wypracowali sobie cztery „oczka” przewagi (5:1). Biało-czerwoni poprosili o czas, jednak po przerwie ich sytuacja nie ulegała poprawie (10:5). W końcu przy zagrywce Jakuba Zdybka Polakom udało się dogonić rywali i tablica wyników skazała 12:12. O tego momentu gra polskiego duetu zaczęła się poprawiać, aż w końcu to oni zaczęli rozdawać karty na boisku (19:15). Rozpędzeni biało-czerwoni doprowadzili do wyrównania stanu meczu oraz tie-breaka.

Szwajcarska para dobrze rozpoczęła również kolejną partię, jednak Polacy długo nie pozostawali w tyle i szybko doprowadzili do wyrównania po 4. Rywalizacja zaostrzyła się, ponieważ żaden z zespołów nie miał zamiaru odpuszczać. W drugiej połowie seta, przy zagrywkach Piotra Kantora, polski duet zaczął wychodzić na prowadzenie i coraz bardziej zbliżać się do zakończenia tie-breaka. Ostatni punkt w meczu zdobył atakiem Jakub Zdybek.

Metral/Jordan – Kantor/Zdybek 1:2
(22:20, 15:21, 10:15)

źródło: inf. własne