Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Paweł Gryc: Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej

Paweł Gryc: Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej

fot. gwardiawroclaw.pl

W pierwszym dniu rozgrywek Chemiko-System Cup zespół Chemiko-System Gwardia Wrocław pokonał drużynę MKST Astra Nowa Sól 3:1. Zwycięstwo dało gospodarzom turnieju awans do finału, w którym zmierzą się z plusligowym zespołem – Cuprum Lubin.  

Podopieczni Dawida Murka rozpoczęli zmagania w Chemiko-System Cup od zwycięstwa nad zespołem MKST Astra Nowa Sól. Mecz od pierwszej piłki układał się po myśli gospodarzy, co w rezultacie dało pewne wygrane w dwóch pierwszych partiach. Wrocławscy siatkarze wykorzystywali swoje szanse w pierwszej akcji i przedłużonych kontrach.Przedłużone akcje to zdecydowanie jest nasz motor napędowy. Z każdą taką akcją nasz zespół czuje się pewniej, a nasza gra się nakręca – zaznaczył Paweł Gryc. W trzeciej partii można było zobaczyć rozluźnienie w zespole gospodarzy, co sprytnie wykorzystali zawodnicy z Nowej Soli. – Zaczęliśmy tą partię myślę, że trochę na luzie, z podejściem, że zobaczymy co się wydarzy – zauważył Gryc. – Zaczęliśmy popełniać głupie błędy co skutecznie wykorzystywali rywale po drugiej stronie siatki – dodał atakujący. Czwartą odsłonę ponownie wygrała drużyna z Wrocławia, co ostatecznie dało jej awans do finału turnieju.

Wrocławska drużyna Chemiko-System Gwardia Wrocław w okresie przygotowawczym zmierzyła się z zespołem MKST Astra Nowa Sól dwa razy. Pierwszy mecz rozegrany pod koniec sierpnia drużyny zakończyły remisem 2:2. Drugie spotkanie rozegrane w ramach Chemiko-System Cup, zakończyło się pewnym zwycięstwem wrocławskich siatkarzy 3:1. Poprawy dyspozycji wrocławskiej drużyny Paweł Gryc dopatruję się w ciężkiej pracy wykonanej w okresie przygotowawczym i większemu zgraniu zespołu. – Zaczęliśmy popełniać mniej błędów. Gramy bardziej cierpliwie – skomentował siatkarz. – Nasz cały zespół jest budowany od zera zostało tylko pięciu chłopaków z poprzedniego sezonu. Myślę, że bardzo pomógł nam czas, bo coraz bardziej rozumiemy się w sytuacjach boiskowych i pojawiają się już pewne schematy – dodał atakujący.

Przed podopiecznymi Dawida Murka jeszcze jedno ciężkie spotkanie w turnieju. W niedzielnym finale Chemiko-System Cup, wrocławscy siatkarze zmierzą się z plusligowym zespołem – Cuprum Lubin. – Każdy mecz jest trudny. Nie ma meczów łatwych. Zagramy swoją siatkówkę, to co potrafimy najlepiej, a wynik zweryfikuje już boisko – zauważył Gryc.

źródło: gwardiawroclaw.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę