Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zdobywczyni Pucharu Polski i brązowa medalistka zadebiutuje za granicą

Zdobywczyni Pucharu Polski i brązowa medalistka zadebiutuje za granicą

fot. PressFocus

Oficjalne ogłaszanie wykonanych wcześniej ruchów transferowych przez kluby trwa w najlepsze. Tym razem siatkarską społeczność obiegła wieść o przyszłości Pauliny Majkowskiej. Środkowa bloku zadebiutuje za granicą. Dotychczasowa siatkarka BKS-u Bostik ZGO Bielsko-Biała zagra dokładnie we francuskim Beziers Volley. 

NAJLEPSZY SEZON W KARIerze

Paulina Majkowska ma za sobą bezsprzecznie najlepszy sezon w dotychczasowej karierze. Mimo że jej pierwszym seniorskim klubem był Ekstrim Gorlice w 2014 roku, to środkowa bloku po pierwsze namacalne sukcesy sięgnęła dopiero dekadę później. W 2024 roku 29-latka w swoim drugim roku w BKS-ie Bostik ZGO Bielsko-Biała wywalczyła Puchar Polski oraz brązowy medal mistrzostw Polski. Poprzednie rozgrywki to z kolei 4. miejsce mistrzostw Polski. Minione dwa lata w klubie z województwa śląskiego Majkowskiej dały bardzo dużo. Tak dużo, że zainteresował się klub z zagranicy, a kto wie, czy nie kluby.

po pierwszych sukcesach czas na wielkie wyzwanie

Środkowa bloku w sezonie 2024/2025 reprezentować będzie barwy Beziers Volley. Klub ten siedzibę ma w Beziers. To miasto usytuowane na samym południu Francji, nieopodal Montpellier. Dla Majkowskiej będzie to pierwsze zagraniczne wyzwanie w dotychczasowej karierze. Sam klub w niedawno zakończonym sezonie musiał się obejść smakiem, ponieważ odpadł w ćwierćfinale mistrzostw Francji, przegrał finał Superpucharu Francji, a także odpadł z ćwierćfinału Pucharu CEV po przegranym dwumeczu z Grot Budowlanymi Łódź.

– Podpisałam kontrakt z Beziers Volley, aby osiągnąć wyznaczone cele i zbudować zespół, który będzie ciężko pracował i doskonale się dogadywał. Grałam przeciwko Beziers Angels w Pucharze Challenge, kiedy reprezentowałam jeszcze barwy Legionovii Legionowo (sezon 2020/2021 – przyp. red.). Chęć pozyskania mnie do klubu zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Kiedy otrzymałam ofertę, odpowiedział „tak” bez wahania. Nie mogę się doczekać, aż zagram swój pierwszy mecz i zobaczę w hali wszystkich kibiców – takimi słowami na łamach oficjalnej klubowej strony skomentowała swoje dołączenie Majkowska.

Brązowa medalistka mistrzostw Polski na swoim koncie posiada dwa mistrzostwa I ligi z 2019 i 2020 roku, a także brąz z 2017 roku. Ponadto w 2013 i 2014 roku wygrała Mistrzostwa Polski Juniorek. W pierwszym z nich została także okrzyknięta mianem najlepszej blokującej. Z kolei w rozgrywkach 2023/2024 TAURON Ligi zapisała na swoje konto w sumie 169 punktów, z czego 65 blokiem, co czyni ją siódmą w rankingu najlepiej punktujących blokiem całej ligi.  Skończyła 96 z 227 piłek, co oznacza skuteczność na poziomie 42,29%.

Zobacz również:
Kolejne pożegnanie w PGE Rysicach Rzeszów

źródło: Beziers Volley

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved