Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kolejne pożegnanie w PGE Rysicach Rzeszów

Kolejne pożegnanie w PGE Rysicach Rzeszów

fot. Michał Szymański

Włodarze PGE Rysic Rzeszów regularnie informują o dalszych losach siatkarek, które występowały w zespole w sezonie 2023/2024. Po przedłużeniu kontraktów z Katarzyną Wenerską i Aleksandrą Szczygłowską rzeszowski klub ponownie pożegnał zagraniczną zawodniczkę. Z PGE Rysic odchodzi Julia De Paula.

PGE Rysice Rzeszów po kolejnym zdobytym wicemistrzostwie przejdą znaczne zmiany. W Rzeszowie będzie nowy trener. Dotychczasowy szkoleniowiec – Stephane Antiga przenosi się prawdopodobnie do Włoch. W Turcji swoją karierę kontynuować będzie Ann Kalandadze. Nowy klub będzie miał również dotychczasowy drugi trener zespołu – Bartłomiej Dąbrowski. Do grona odchodzących z Rzeszowa dołączyła hiszpańska skrzydłowa – Julia De Paula.

Pierwsze zagraniczne doświadczenia

Młoda Hiszpanka to nominalna atakująca. W PGE Rysicach Rzeszów występowała na pozycji przyjmującej. Dla Julii De Pauli rzeszowski klub był pierwszym zagranicznym pracodawcą. Wcześniej siatkarka występowała CAEP Soria (2018-2021) oraz CV Hidramar Gran Canaria. Skrzydłowa jest reprezentantką swojego kraju. W Rysicach De Paula pełniła rolę rezerwowej. Wchodziła na boisko w 19 setach meczów TAURON Ligi. Zdobyła 24 punkty.

Siatkarka przygotowała pożegnalny wpis, w którym podziękowała wszystkim, z którymi współpracowała w sezonie 2023/2024. – Co za przyjemność przeżywać te wszystkie doświadczenia, mój pierwszy sezon za granicą. Mogę tylko podziękować wszystkim, którzy przeżyli to ze mną. Dziękuję za tę niezapomnianą szansę, nie mogłam czuć się bardziej szczęśliwa i wdzięczna. Oczywiście dziękuję wszystkim kibicom, którzy wspierali nas we wszystkich sytuacjach od najlepszych do najgorszych – napisała Julia De Paula. – I na zakończenie dziękuję wszystkim koleżankom z drużyny, dzięki którym czułam się niesamowicie i spędziłam niesamowity rok i mogłam się uczyć od każdej z was. Również dziękuję wszystkim członkom sztabu za danie mi tej możliwości. To był rok wielkiej nauki we wszystkich aspektach, które niewątpliwie zapamiętam na zawsze – podkreśliła siatkarka.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Julia de Paula Viana (@juliiadepaulaa)

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi

źródło: PGE Rysice Rzeszów

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved