Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Patryk Strzeżek: Zależało mi na powrocie na Śląsk

Patryk Strzeżek: Zależało mi na powrocie na Śląsk

fot. Sylwia Lis-Dubiel

– Uważam, że będziemy jednym z faworytów tej grupy. Musimy jednak potwierdzić to na boisku. Można przecież dużo mówić, a tak naprawdę wszystko zweryfikuje boisko i nadchodzący sezon – powiedział Patryk Strzeżek, który został kapitanem MCKiS-u Jaworzno.

Patryk Strzeżek z wielu siatkarskich pieców jadł chleb. Grał w PlusLidze, obierał też zagraniczne kierunki, przenosząc się do Japonii i Belgii, a ostatni sezon spędził w Viśle Bydgoszcz. W nadchodzących rozgrywkach będzie zawodnikiem spadkowicza z I ligi, MCKiS-u Jaworzno. – Trochę wcześniej podróżowałem po Polsce i po świecie, ale miałem trochę tego przesyt. Bardzo zależało mi na tym, aby wrócić na Śląsk ze względów osobistych, bo mam tutaj rodzinę. Doszedłem do porozumienia z klubem z Jaworzna i w nadchodzącym sezonie będę reprezentował MCKiS – powiedział Patryk Strzeżek.Doświadczony atakujący ma być nie tylko jednym z filarów zespołu z Jaworzna, ale będzie w nim również pełnił rolę kapitana. – Jest to dla mnie duża przyjemność. Postaram się z tej decyzji wywiązać się należycie. Jestem najstarszym zawodnikiem w drużynie, grałem w największej liczbie klubów. Będę starał się pomagać zarówno trenerowi, jak i chłopakom – dodał.

Nie ukrywa on, że celem MCKiS-u będzie szybki powrót na zaplecze PlusLigi, chociaż osiągnięcie tego celu wcale nie będzie łatwe, bowiem w II lidze jest kilka drużyn, które otwarcie deklarują chęć walki o awans do TAURON 1. Ligi. – Przyszedłem do Jaworzna, aby pomóc klubowi w realizacji celu, którym będzie powrót do I ligi. Mamy fajny zespół, a ja nie skupiam się na mojej osobie, a bardziej na całokształcie drużyny, którą zbudował trener – podkreślił Strzeżek.

Obecnie podopieczni Tomasza Wątorka są w trakcie przygotowań do sezonu. Mają za sobą już kilka sparingów oraz wygrany turniej towarzyski w Andrychowie. – Jestem miło zaskoczony tym, co zastałem w Jaworznie. Nie miałem pojęcia jak będzie wyglądała otoczka w klubie. Trenujemy ciężko, a przygotowania nie odbiegają od tych, które są w I lidze. Są na dobrym poziomie, więc myślę, że da to dobry efekt. Obecnie jeszcze daleko jesteśmy od optymalnej dyspozycji, bo na razie skupiamy się na zbudowaniu bazy pod cały sezon – zaznaczył kapitan jaworznickiej ekipy.

Przypomnijmy, że w nadchodzących rozgrywkach rywalizacja w II lidze będzie ciekawsza, bowiem PZPS powrócił do koncepcji z czterema grupami, w których wystartuje po 13 lub 14 zespołów. MCKiS zagra w czwartej grupie. – Nie znam za bardzo rywali, ale mamy mocny zespół. Będziemy skupiać się na każdym spotkaniu. Musimy zbudować się mentalnie i sportowo. Uważam, że  będziemy jednym z faworytów tej grupy. Musimy jednak potwierdzić to na boisku. Można przecież dużo mówić, a tak naprawdę wszystko zweryfikuje boisko i nadchodzący sezon – zakończył Patryk Strzeżek.

źródło: inf. własna, MCKiS Jaworzno - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę