Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Osiem zawodniczek opuszcza Solną Wieliczka

Osiem zawodniczek opuszcza Solną Wieliczka

fot. Michał Szymański

Solna Wieliczka spadła w sezonie 2023/2024 z I do II ligi kobiet. Klub z województwa małopolskiego w ostatnim czasie zdążył pożegnać w sumie osiem zawodniczek. Solną opuszczają łącznie trzy rozgrywające, dwie atakująca, przyjmująca, środkowa oraz libero. Tak więc wielkim odkryciem nie będzie, że w spadkowiczu dojdzie do istnej rewolucji kadrowej. 

spadkowicz z i ligi

Solna Wieliczka nie zdołała utrzymać się w I lidze kobiet. Po ośmiu sezonach spędzonych na zapleczu TAURON Ligi (występy w I lidze po awansie od rozgrywek 2016/2017), a także zdobyciu brązowego medalu w sezonie 2017/2018 nastał czas na spadek. Podopieczne Ryszarda Litwina poprawiły swoją grę w drugiej części sezonu, ale to nie wystarczyło na to, by zniwelować straty do bezpiecznej pozycji. Niedosyt w Wieliczce na pewno pozostaje spory, bo do przedostatnich Karpat-PANS Krosno zabrakło dokładnie jednego punktu. Wieliczanki zakończyły zmagania z dorobkiem 19 oczek, podczas gdy ekipa z województwa podkarpackiego uzbierała ich dwadzieścia.

OSIEM ZAWODNICZEK ŻEGNA SIĘ Z SOLNĄ

W ostatnich dniach klub z Wieliczki konsekwentnie informował o zawodniczkach, które nie zagrają w przyszłym sezonie w jego szeregach. Na przyszły sezon bezsprzecznie trzeba będzie znaleźć nową rozgrywającą, ponieważ Solna pożegnała wszystkie trzy kreatorki gry: Martynę Łyżwę, Adrianę Wełnę oraz Dominikę Mras-Paliwodę.

Do totalnego przemeblowania dojdzie także na pozycji siły rażenie, a więc atakującej. Z Solną Wieliczka rozstały się Lauren Cadwgan wraz z Julią Chadałą. Ponadto obóz w Wieliczce skurczył się o jedną libero, „pas” powiedziała Aleksandra Dutkiewicz. Również i pozycje środkowej oraz przyjmującej skurczyły się o jedną zawodniczkę. Barw klubu z województwa małopolskiego w zmaganiach 2024/2025 na pewno reprezentować nie będą Zofia Ejsmont oraz Monika Kawa. Na ten moment nie wiadomo, gdzie zagra którakolwiek z wymienionej ósemki.

Zobacz również:
Perspektywiczna środkowa zagra w Legionovii

źródło: Solna Wieliczka - facebook

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved