Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > OK Galeb z Pucharem Czarnogóry

OK Galeb z Pucharem Czarnogóry

Zespół OK Galeb wywalczył we wtorek Puchar Czarnogóry wśród drużyn kobiecych. Drużyna Nikoli Masoničica pokonała w finale Lukę Bar 3:1 (25:13, 25:22, 17:25, 25:18). W ten sposób drużyna OK Galeb zapewniła sobie szósty tytuł w tych rozgrywkach, a teraz brakuje jej tylko jednego triumfu do rekordu posiadanego przez Lukę Bar.

Jestem zadowolony z tego zwycięstwa. Zagraliśmy dobry mecz, zwłaszcza przez pierwsze dwa sety. W tych setach siatkarki Luki Bar wyglądały na dość zdenerwowane i niepewne siebie, ponieważ brakowało im swojej najlepszej zawodniczki Melisy Cenović. Z drugiej strony nasza jakość nieco spadła w trzecim secie, gdzie zaczęliśmy się denerwować, prawdopodobnie baliśmy się wygranej, ale udało nam się odzyskać kontrolę nad grą w czwartym secie. Nasze zwycięstwo jest zasłużone. Jestem zadowolony z osiągniętych wyników, a zwłaszcza z postawy moich zawodniczek przez cały sezon, zarówno na treningach, jak i podczas meczów. Myślę, że ten tytuł to miła nagroda dla wszystkich – powiedział trener Nikola Masoničić.

– Przede wszystkim chciałbym pogratulować zespołowi OK Galeb. Nie graliśmy tak, jak planowaliśmy i było oczywiste, że brakowało nam libero Melisy Cenović, która niestety boryka się z kontuzją. Będziemy walczyć o mistrzostwo kraju – powiedziała Dijana Vuković, która zdobyła najwięcej punktów dla Luka Bar (23 „oczka”).

Nevena Vukčević otrzymała nagrodę MVP finału po zdobyciu 32 punktów. Tatjana Bokan, kapitan reprezentacji Czarnogóry, miała zaszczyt wręczyć to wyróżnienie gwieździe OK Galeb. – To był wspaniały mecz, grałyśmy bardzo dobrze przez większość czasu i ostatecznie zasłużenie świętowałyśmy zwycięstwo. Jestem bardzo szczęśliwa i gratuluję koleżankom z drużyny tego osiągnięcia – powiedziała Vukčević.

źródło: cev.eu, inf. własna