Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Oficjalnie: Bernardo Rezende trenerem Francji

Oficjalnie: Bernardo Rezende trenerem Francji

fot. Katarzyna Antczak

Władze francuskiej federacji potwierdziły to, o czym nieoficjalnie mówiło się od jakiegoś czasu. Bernardo Rezende obejmie stery kadry Francji po igrzyskach olimpijskich. Kontrakt podpisano do 2024, kiedy to impreza czterolecia odbędzie się w Paryżu. – Jestem zaszczycony, że Federacja przyjęła moją kandydaturę. Ta decyzja nie była łatwa, ponieważ wymaga pewnych osobistych poświęceń, ale kiedy patrzę na dzisiejszy zespół z Francji i jego ewolucję, jestem bardzo entuzjastycznie nastawiony do pomysłu, że mogę wnieść do niego swoją wiedzę, aby przejść w kierunku jeden wspólny cel: złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Paryżu – jasno postawił sprawę Brazylijczyk.

Bernardo Rezende zastąpi Laurenta Tillie na stanowisku szkoleniowca reprezentacji Francji po igrzyskach olimpijskich w Tokio. – Bardzo się cieszymy, że Bernardinho przyjął naszą propozycję. Jego ogromne osiągnięcia są dowodem naszych oczekiwań, aby francuska kadra nadal podnosiła swoje umiejętności i dążyła do podium. Jesteśmy przekonani, że dzięki swojemu doświadczeniu i wysokim standardom będzie wiedział, jak pomóc w uruchomieniu cyklu przygotowań do igrzysk, które są dla nas szczególnie ważne, bowiem odbędą się w Paryżu – podkreślił Eric Tanguy, prezes francuskiej federacjiW podobnym tonie wypowiadał się dyrektor techniczny, Axelle Guiguet:Zakontraktowanie Bernardo Rezende to bardzo dobra wiadomość dla francuskiej siatkówki, która ma ogromne ambicje. Rekrutacja najlepszego trenera świata była oczywista z punktu widzenia naszych celów, jakim jest złoty medal w Paryżu w 2024 r. – skomentował.

Radości z nowej posady nie ukrywał sam Bernardo Rezende. – Jestem zaszczycony, że Federacja przyjęła moją kandydaturę. Ta decyzja nie była łatwa, ponieważ wymaga pewnych osobistych poświęceń, ale kiedy patrzę na dzisiejszy zespół z Francji i jego ewolucję, jestem bardzo entuzjastycznie nastawiony do pomysłu, że mogę wnieść do niego swoją wiedzę, aby przejść w kierunku jeden wspólny cel: złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. To prawdziwe wyzwanie, które nas czeka. Ten zespół ma potencjał i chciałbym podkreślić godną podziwu pracę, jaką wykonał Laurent Tillie – przyznał Brazylijczyk.

Legendarny szkoleniowiec jeszcze w tym sezonie reprezentacyjnym będzie miał okazję na zdobycie pierwszego trofeum z Francuzami, bowiem 1 września rozpoczynają się mistrzostwa Europy.

źródło: ffvb.org, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę