Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Nimir Abdel-Aziz: Jeśli pokonuje się Zenit i Lube, to nie można być słabym zespołem

Nimir Abdel-Aziz: Jeśli pokonuje się Zenit i Lube, to nie można być słabym zespołem

fot. CEV

Jeszcze kilka sezonów temu grał w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle jako rozgrywający. Teraz stanowi o sile ofensywnej włoskiego Itasu Trentino. Nimir Abdel-Aziz jest najlepiej punktującym graczem Ligi Mistrzów i zrobi wszystko, by to jego zespół sięgnął po triumf. – Obaj finałowi rywale reprezentują kluby, które zostały zbudowane przed sezonem z zamiarem wygrania czegoś dużego. Jeśli więc jeden cel uciekł, trzeba się skupić na kolejnym. Motywacji z pewnością nikomu nie zabraknie – przyznał Holender.

W wielkim finale siatkarskiej Ligi Mistrzów zmierzą się Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Itas Trentino – obie te ekipy z pewnością nie były wymieniane na początku rozgrywek jako pewniak do złota. W półfinale kędzierzynianie rozprawili się z Zenitem Kazań, a Itas Trentino pokonał inny włoski klub – Sir Sicoma Monini Perugia. – Przed rozgrywkami pewnie bym na to nie stawiał, wówczas każdy zresztą wytypowałby w gronie faworytów Perugię, Civitanovę, czy Kazań. Wystarczyło jednak zobaczyć jak ZAKSA radziła sobie w trakcie sezonu, żeby szybko zweryfikować opinię. Jeśli pokonuje się Zenit i Lube, to nie można być słabym zespołem. Z drugiej strony, to nie jest też dla mnie jakaś gigantyczna niespodzianka, bo ten klub od lat prezentuje dobrą siatkówkę. A jak się jest jedną z topowych drużyn w Europie, to nie ma powodu, żeby nie znaleźć się w finale Ligi Mistrzów – powiedział w rozmowie z Super Expressem Nimir Abdel-Aziz.Holender ma na swoim koncie występy w ZAKSIE w sezonie 2014/2015, był wówczas rozgrywającym, jednak od kilku już sezonów gra jako atakujący. – W gruncie rzeczy zawsze myślałem o grze na tej pozycji. W pierwszym okresie dobrze mi jednak wychodziła rola prowadzącego grę, także w holenderskiej kadrze. Kiedy jednak nadarzyła się okazja do przestawienia się, nie zastanawiałem się długo. Czasem zresztą ta dawna siatkarska karta do mnie wraca, bo jak wiadomo, musiałem w tym sezonie zastąpić kolegów objętych kwarantanną i rozgrywałem w czasie jednego z meczów. Ale to była wyjątkowa potrzeba, nie chcę tego powtarzać, interesuje mnie wyłącznie robota na prawym skrzydle – jasno postawił sprawę gracz Trentino.

Decydujące starcie Ligi Mistrzów już w sobotę, co zdaniem Abdel-Aziza charakteryzuje ZAKSĘ, a czym będą chcieli odpowiedzieć Włosi? – Od dawna wiedzieliśmy, że czeka nas starcie z polskim klubem w finale, więc studiujemy niuanse taktyczne. Jej siłę widzę w zespołowości i świetnej „chemii” między zawodnikami. To kompletna drużyna, z indywidualnościami, dobrze ułożony kolektyw, grający w tym składzie od dawna, rozumiejący się bez słów. Znaleźli taki system gry, w którym czują się komfortowo. My z kolei mamy sporo siatkarskiej jakości. Powiedziałbym, że jesteśmy zespołem preferującym siłę fizyczną, to wynika z charakterystyki poszczególnych graczy. Stopniowo od początku tego sezonu pracowaliśmy na to, by rozumieć się coraz lepiej i nasza gra zaczęła się zazębiać – zakończył siatkarz.

* Cała rozmowa Marka Żochowskiego dostępna na portalu Super Express

źródło: opr. własne, Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę