Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Natalia Skrzypkowska zostaje w Jokerze Świecie

Natalia Skrzypkowska zostaje w Jokerze Świecie

fot. Joker Świecie

Zawodniczka, która w poprzednim sezonie jako ostatnia dołączyła do składu Jokera Świecie, tym razem jako jedna z pierwszych podpisała nowy kontrakt. Natalia Skrzypkowska będzie jedną z najbardziej doświadczonych siatkarek w drużynie ze Świecia. Kolejną zawodniczką, która opuści szeregi Jokera jest natomiast środkowa Magdalena Jurczyk. 

32-letnia przyjmująca postanowiła nadal bronić barw Jokera Świecie. Natalia Skrzypkowska dołączyła do drużyny dopiero pod koniec grudnia ubiegłego roku, przechodząc z Piły, gdzie zdecydowała się rozwiązać kontrakt za porozumieniem stron. W poprzednim sezonie rozegrała w TAURON Lidze 19 spotkań, w tym 12 w barwach ENEA PTPS Piła i 7 jako zawodniczka Jokera Świecie, zdobywając łącznie we wszystkich meczach 171 punktów.Patrząc na przebieg całej kariery, śmiało można powiedzieć, że Natalia Skrzypkowska będzie jedną z najbardziej doświadczonych zawodniczek w drużynie ze Świecia. Powoli zbliża się do magicznej bariery 1000 setów w najwyżej klasie rozgrywkowej (do tej pory rozegrała 831). Przyjmująca Jokera Świecie ma na koncie 263 rozegrane mecze w elicie, w których zdobyła 1591 punktów. Przez ten czas reprezentowała barwy aż 11 klubów, między innymi: Gedanii Gdańsk, Atomu Trefl Sopot, MKS Dąbrowy Górniczej, BKS-u Bielsko Biała, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, E.Leclerc Radomki Radom i ŁKS-u Commercecon Łódź.

Dwukrotnie zdobywała tytuł wicemistrza kraju z Atomem Trefl Sopot oraz MKS-em Dąbrowa Górnicza. Z tym drugim klubem dwukrotnie sięgała również po Puchar Polski. Jej doświadczenie z pewnością bardzo przyda się Jokerowi w drugim sezonie w TAURON Lidze.

Kolejną zawodniczką, która opuści szeregi Jokera jest natomiast środkowa Magdalena Jurczyk. Po bardzo udanym debiutanckim sezonie w TAURON Lidze, środkowa zdecydowała się skorzystać z oferty innego klubu. Magdalena Jurczyk przez wiele lat występowała na parkietach pierwszoligowych. W najwyższej klasie rozgrywkowej zadebiutowała właśnie w barwach Jokera Świecie. Była z pewnością jedną z wyróżniających się zawodniczek, co z pewnością nie umknęło uwadze działaczy innych klubów. Jurczyk była drugą najskuteczniejszą zawodniczką Jokera w minionym sezonie z dorobkiem 189 punktów (atak 119, blok 62, zagrywka 8). Najlepszym meczem, jaki rozegrała było spotkanie z #VolleyWrocław, w którym zdobyła 18 punktów, w tym 7 z bloków. Po sezonie zasadniczym, w którym wystąpiła w 22 meczach, zajęła wysokie, czwarte miejsce w klasyfikacji najlepiej blokujących.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi

źródło: joker-swiecie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę