Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Na co stać będzie zespół Sokoła Mogilno w I lidze kobiet?

Na co stać będzie zespół Sokoła Mogilno w I lidze kobiet?

fot. Kinga Szymańska

Sokół Mogilno jest beniaminkiem I ligi kobiet i ma ambitne plany. – Chcemy sprawić niespodzianki w tych rozgrywkach, mamy bardzo zróżnicowany skład i na pewno będzie on naszym mocnym atutem – powiedział szkoleniowiec Sokoła Michał Muszyński. 

W minionym sezonie zespół z Mogilna nie uzyskał awansu do I ligi, w turnieju w Białymstoku mogilanki zajęły przedostatnie trzecie miejsce.  – W ciągu dwóch lat chcieliśmy awansować do I ligi. Za pierwszym razem sztuka ta nam się nie udała, drugie podejście było dla nas bardzo dobre. Naszym celem  w lidze było wygrywanie meczów z każdym kolejnym rywalem, sezon ułożył się dla nas bardzo dobrze. Po nieudanym pierwszym podejściu zebraliśmy wiele doświadczenia w turnieju finałowym w Białymstoku. Zarówno ja, jak i zawodniczki zmieniliśmy system przygotowań, doszło do zmian w składzie.W porównaniu do treningów w II lidze częściej trenujemy w hali oraz na siłowni. W chwili obecnej jest to dla nas najtrudniejsze, ponieważ zawodniczki muszą się do tego przystosować. Jeżeli chodzi o skład sztabu szkoleniowego, to nie uległ on zmianie – stwierdził  Michał Muszyński trener Sokoła Mogilno.W podobnym tonie wypowiedziała się atakująca Sokoła. – Mamy więcej treningów w hali oraz w siłowni. Treningi są cięższe, ponieważ trenujemy dwa razy dziennie, w II lidze tak nie było. Wytyczne trenera są dla nas najistotniejsze. Gram również w siatkówce plażowej, jednak w tym sezonie nie zagrałam zbyt wiele, ponieważ postanowiłam przygotować się z Sokołem do rozgrywek w I lidze. Moim celem była gra w Sokole Mogilno – dodała Edyta Mazurczak. 

W turnieju rozegranym w Poznaniu Sokół przegrał 0:4 z Energetykiem Poznań oraz 1:3 z Częstochowianką. – Były to dla nas pierwsze mecze w sezonie przygotowawczym. Ten turniej miał nam pokazać, w jakim miejscu jesteśmy i co jeszcze musimy poprawić. W pierwszym meczu przeciwko Energetykowi powinniśmy wygrać pierwszą partię ponieważ prowadziliśmy 23:20 i przegraliśmy tę partię. Takie porażki nie powinny nam się przytrafiać w lidze. W Poznaniu zagraliśmy całym składem, wszystkie zawodniczki otrzymały możliwość gry. Liczę na to, że w turnieju, który zostanie rozegrany w Mogilnie pokażemy się z dobrej strony. W Mogilnie zagrają drużyny z Piły, Białegostoku, Stężycy i gospodynie. Wieżyca dysponuje składem, w którym występują utalentowane zawodniczki. BAS będzie również mocnym zespołem w I lidze. Dla nas będzie to sparingowe granie, które stanowi przetarcie przed sezonem – oznajmił szkoleniowiec Sokoła.

Atakująca beniaminka dostrzegła różnice pomiędzy I a II ligą, zawodniczka będzie rywalizowała o miejsce w składzie z Sandrą Szczygioł.Różnica pomiędzy I a II ligą jest duża, pomimo porażek pokazałyśmy się z dobrej strony. Wciąż jesteśmy na etapie zgrywania się. Podpatruję jak gra Sandra Szczygioł, która występuje na tej samej pozycji co ja. Rywalizacji się nie boję, każdy z nas na treningach chce pokazać się z jak najlepszej strony   – oznajmiła siatkarka..

Do klubu z Mogilna dołączyły Sandra Szczygioł, Paulina Stroiwąs i Weronika Fojucik, które mają stanowić o sile beniaminka. – Po awansie do I ligi chciałem zostawić zawodniczki, które osiągnęły ten sukces. Będą one mogły wiele nauczyć się od tych, które dołączyły do naszego klubu. Z każdą z siatkarek rozmawialiśmy, przedstawiliśmy swój pomysł na funkcjonowanie klubu. Wizja ta przekonała je i postanowiły dołączyć do nas. W tym sezonie będzie stać nas na sprawienie niespodzianek. Mamy skład zbudowany z doświadczonych zawodniczek oraz z młodych. Liczę na to, że taka mieszanka zawodniczek będzie korzystna dla całej drużyny – zakończył Michał Muszyński

źródło: facebook/1liga siatkowkikobiet

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę