Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > MŚ U-21 M: Rywalizacja o strefę medalową się zaostrza

MŚ U-21 M: Rywalizacja o strefę medalową się zaostrza

Młodzi siatkarze rozpoczęli już drugą fazę mistrzostw świata do lat 21. W walce o strefę medalową najciekawsze było starcie Czechów z Belgami, które zakończyło się dopiero w piątym secie, a także niezwykle zacięta rywalizacja Polaków z Brazylijczykami. Kolejne zwycięstwo bez straty seta odnieśli Włosi, do półfinału znacząco zbliżyli się również Rosjanie.

Grupa E:

Największych emocji dostarczyło pierwsze spotkanie grupy E, w którym Czesi stoczyli pięciosetowe starcie z Belgami. Co prawda po dwóch setach wydawało się, że siatkarze z Belgii bez problemów zanotują na swoim koncie trzy punkty, tym bardziej, że pierwszą partię wygrali efektownie, 25:14, jednak później sytuacja się odwróciła. W trzeciej odsłonie inicjatywa od początku była po stronie Czechów, którzy zwyciężyli w zaciętej końcówce, a następnie doprowadzili do tie-breaka, w którym triumfowali 15:12.

Ciekawe było również starcie Włochów z Argentyńczykami, chociaż poza drugą partią wydarzenia na boisku kontrolowali siatkarze Italii. W pierwszym secie co prawda dość długo toczyła się zacięta walka punkt za punkt, jednak końcówka należała do włoskiej ekipy. Drugą odsłonę lepiej otworzyli gracze z Ameryki Południowej i dość długo utrzymywali się na prowadzeniu, ale ostatecznie w grze na przewagi lepsi okazali się ich rywale. To dodało pewności siebie Włochom, którzy pewnie wygrali trzeciego seta i zrobili duży krok w kierunku półfinału.

Czechy – Belgia 3:2
(14:25, 22:25, 25:23, 25:18, 15:12)
Włochy – Argentyna 3:0
(25:22, 26:24, 25:20)

Sporo zwrotów akcji było także w meczu Polski z Brazylią. W trzech z czterech partii zespoły toczyły zaciętą, wyrównaną walkę, a inicjatywa była raz po jednej, raz po drugiej stronie. Jedynie trzeci set był pod pełną kontrolą siatkarzy z Ameryki Południowej, którzy wygrali pewnie 25:19. W pozostałych odsłonach zacięte końcówki na swoją korzyść rozstrzygali biało-czerwoni. Wygrali oni 3:1 i znacząco przybliżyli się do strefy medalowej.

Większych problemów nie mieli Rosjanie, którzy mierzyli się z Bułgarami. Kontrolowali oni każdą partię od początku do końca i chociaż ich rywale próbowali nawiązać z nimi wyrównaną walkę, to siatkarze Sbornej pewnie wygrali 3:0, dzięki czemu objęli fotel lidera grupy F i są na dobrej drodze do półfinału.

Polska – Brazylia 3:1
(28:26, 25:23, 19:25, 25:23)
Bułgaria – Rosja 0:3
(21:25, 22:25, 19:25)

Oba mecze dnia w grupie G zakończyły się w trzech setach. Tajlandia zdecydowanie pokonała Maroko, dominując szczególnie w pierwszej i drugiej partii. Marokańczycy zdołali nawiązać z rywalami wyrównaną walkę jedynie w trzeciej odsłonie, jednak nie starczyło im sił w końcówce, która należała już do ich rywali.

Zdecydowanie bardziej zacięte i interesujące było spotkanie Egiptu z Iranem. W pierwszej partii od początku inicjatywa była po stronie Irańczyków i chociaż siatkarze z Afryki robili, co mogli, to nie zdołali dogonić rywali. Druga odsłona meczu była zdecydowanie bardziej wyrównana, walka długo toczyła się punkt za punkt, Persowie odskoczyli przeciwnikom dopiero w samej końcówce. Trzeciego seta lepiej otworzyli Egipcjanie i wydawało się, że mogą oni przedłużyć starcie. Tak się jednak nie stało, Irańczycy stopniowo niwelowali straty, co udało im się w połowie partii, końcówka należała już natomiast do nich.

Tajlandia – Maroko 3:0
(25:12, 25:15, 25:22)
Egipt – Iran 0:3
(22:25, 23:25, 20:25)

Bez emocji obyło się również w grupie H, która walczy o prawo do gry o miejsca 9-12. Kubańczycy dopisali do swojego konta trzy punkty za sprawą oddanego walkowerem meczu z Kamerunem, natomiast Kanadyjczycy bez problemów pokonali Bahrajn w trzech setach. Gracze z Azji jedynie w końcówce pierwszej partii nieco nastraszyli rywali, zbliżając się do nich na dwa punkty, jednak siatkarze z Ameryki Północnej nie pozwolili im na więcej. Dwie kolejne odsłony spotkania reprezentanci Kanady kontrolowali od początku do końca i dzięki pewnej wygranej znacząco przybliżyli się do gry o miejsca 9-12.

Kuba – Kamerun 3:0
(25:0, 25:0, 25:0) – walkower
Bahrajn – Kanada 0:3
(22:25, 21:25, 17:25)