Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Mitić i Majstorović wśród powołanych do kadry Serbii

Mitić i Majstorović wśród powołanych do kadry Serbii

fot. cev.eu

Mistrzowie Europy z 2019 roku pod okiem Slobodana Kovača będą trenować w miejscowości Vrnjačka Banja do 20 maja. Zgrupowanie już rozpoczęło, jednak w pełnym składzie Serbowie spotkają się 3 maja. Wtedy dołączy jeszcze 13 zawodników, którzy biorą udział w rozgrywkach klubowych. W serbskiej kadrze nie zabrakło siatkarzy doskonale znanych w Polsce.  

Slobodan Kovač, trener reprezentacji Serbii, na przygotowania miejscowości Vrnjačka Banja zaprosił 28 zawodników. 15 z nich już trenuje. Na zgrupowaniu są: Nikola Jovović, Vuk Todorović, Uroš Kovačević, Pavle Perić, Miran Kujundžić, Stefan Skakić, Davide Kovač, Danilo Pavlović, Aleksa Matić, Nemanja Mašulović, Aleksandar Stefanović, Uroš Nikolić, Stevan Simić, Milorad Kapur i Stefan Negić.Pozostałych 13 członków reprezentacji włączy się w przygotowania w zależności od porozumienia ze Slobodanem Kovacem, a reprezentacja zostanie skompletowana 3 maja. Seniorzy Serbii będą trenować w Vrnjačkiej Banji do 20 maja, kiedy to mają wyjechać do Słowenii na turniej, w którym zagrają ze Słoweńcami i Bułgarami.

Wśród powołanych zawodników jest dwóch siatkarzy z polskich lig: Mihajlo Mitić z PGE Skry Bełchatów i Neven Majstorović z LUK Politechniki Lublin.

Szeroka kadra Serbii na 2021 rok:

Rozgrywający: Nikola Jovović, Aleksa Batak, Vuk Todorović i Mihajlo Mitić

Atakujący: Aleksandar Atanasijević, Drażen Luburcić, Bożidar Vučicević i Aleksa Matić

Środkowi: Marko Podrascanin, Srećko Lisinac, Petar Krsmanović, Aleksandar Okolić, Nemanja Masulović, Stevan Simić, Aleksandar Stefanović i Uros Nikolić

Przyjmujący: Nemanja Petrić, Marko Ivović, Uros Kovacević, Miran Kujundzić, Pavle Perić, Stefan Skakić, Davide Kovac i Danilo Pavlović

Libero: Neven Majstorović, Nikola Peković, Milorad Kapur i Stefan Negić

źródło: inf. własna, ossrb.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę