Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Miłosz Zniszczoł: Spodziewaliśmy się większego oporu

Miłosz Zniszczoł: Spodziewaliśmy się większego oporu

– To bardzo ważne, by zbudować przewagę tak szybko, jak to możliwe. Udało nam się to, bo zagraliśmy świetnie, dużo blokowaliśmy i broniliśmy, co było kluczem do odskoczenia rywalom – powiedział po wygranej ze Ślepskiem rozgrywający Aluron CMC Warty, Miguel Tavares.

Siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie pokonali w trzech setach Ślepska Malow Suwałki. Rywale nie napsuli im zbyt dużo krwi. – W dużej mierze to zasługa sztabu. Oni rozpisali drużynę przeciwną, ale taktyka to jedno, a wykonanie jej to drugie. Nam się udało to dzisiaj, dlatego ten mecz był taki szybki i cieszymy się z tego – powiedział środkowy zespołu z Zawiercia, Miłosz Zniszczoł.

Podopieczni Michała Winiarskiego nie ukrywali radości z faktu, że mecz udało im się zamknąć w trzech setach. Każda chwila oddechu jest bowiem dla nich na wagę złota, bo rozgrywają mecz za meczem. – Kalendarz mamy napięty i muszę przyznać, że trochę baliśmy się tego meczu. Spodziewaliśmy się chyba większego oporu ze strony suwalczan. Na szczęście od samego początku zaskoczyła dobra gra u nas, dobrze spisywaliśmy się i w każdym secie konsekwentnie trzymaliśmy się tego. Trzeba się cieszyć, że skończyliśmy tak szybko, bo za moment kolejne spotkanie i mamy ciut więcej wolnego – dodał zawodnik Aluron CMC Warty.

Jego drużyna nie pozwoliła rozwinąć skrzydeł suwalskiej ekipie, która we wtorkowym meczu miała niewiele do powiedzenia. – To bardzo ważne, by zbudować przewagę tak szybko, jak to możliwe. Udało nam się to, bo zagraliśmy świetnie, dużo blokowaliśmy i broniliśmy, co było kluczem do odskoczenia rywalom. Tak naprawdę najważniejsze, by mieć ten zapas w końcówce, żeby nie było zaciętej walki. Ta przewaga była dla nas istotna, aby wygrać bez straty seta – stwierdził rozgrywający, Miguel Tavares.

Umiejętnie kreował on grę zawiercian, za co został wyróżniony statuetką MVP. Najbardziej istotna była dla niego jednak wygrana bez straty seta. – To fajne uczucie, wygrać 3:0 po takim meczu. Od pierwszego do ostatniego punktu byliśmy całkowicie skoncentrowani na swojej robocie i mieliśmy dużo energii. Myślę, że to był klucz do tego, aby zwyciężyć w tak widowiskowy sposób. Każdy z nas był na tym skupiony od początku do samego końca – zakończył Portugalczyk.

źródło: Aluron CMC Warta Zawiercie, opr. własne