Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Milena Rasić zakończyła przygodę z reprezentacją

Milena Rasić zakończyła przygodę z reprezentacją

fot. cev.eu

Finałowy mecz mistrzostw Europy, w którym Serbki przegrały 1:3 z Włoszkami, był ostatnim rozegranym w kadrze przez jedną z najlepszych środkowych świata ostatniej dekady – Milenę Rasić. Zakończyła ona bowiem przygodę z reprezentacją.

Minione tygodnie były stosunkowo owocne dla żeńskiej reprezentacji Serbii. Wprawdzie podopieczne Zorana Terzicia celowały w złote medale, ale brązowy krążek igrzysk olimpijskich oraz wicemistrzostwo Europy też można uznać za sukces. Po finale czempionatu Starego Kontynentu okazało się, że mecz z Włoszkami był ostatnim rozegranym w serbskiej reprezentacji przez Milenę Rasić, która uznawana jest za jedną z najlepszych środkowych na świecie.Przez ostatnie dwanaście lat 30-letnia zawodniczka była jedną z liderek zespołu. Wraz z nim wygrała między innymi mistrzostwa świata w 2018 roku, mistrzostwa Europy w 2011 oraz 2017 roku, a także Ligę Europejską w 2010 i 2011 roku. Ponadto na trzecim stopniu podium stawała w Grand Prix (2013 i 2011) oraz czempionacie Starego Kontynentu (2015). Indywidualnie zdobyła wyróżnienie dla najlepszej blokującej igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, najlepszej blokującej mistrzostw świata w 2018 roku oraz Grand Prix w 2013 i 2017 roku.

Najprawdopodobniej decyzja o rezygnacji z gry w kadrze podyktowana jest tym, że serbska środkowa planuje zrobić sobie krótką przerwę od siatkówki, a po powrocie na siatkarskie parkiety skupić się już tylko na grze w rozgrywkach ligowych i pucharowych.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę