Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mikołaj Sawicki i jego recepta na udaną zagrywkę

Mikołaj Sawicki i jego recepta na udaną zagrywkę

Dobre widowisko, mimo trzech setów stworzyli siatkarze Projektu Warszawa i Trefla Gdańsk. Warszawianie nada pozostają niepokonani w Pluslidze, ale ozdobą meczu była jedna z zagrywek Mikołaja Sawickiego.  Przyjmujący posłał piłkę z prędkością 140 km/h, jak pokazały radary.  Po meczu w rozmowie z Markiem Magierą z Polsatu Sport Sawicki zdradził receptę na udaną zagrywkę.

” NIE TRAFIĆ CZYSTO W PIŁKĘ”

Projekt Warszawa pokonał Trefla Gdańsk 3:0. Jednym z bohaterów meczu był jednak przyjmujący Trefla. Mikołaj Sawicki bo o nim mowa znany jest z tego, że dysponuje znakomitym serwisem. W tym sezonie ma już na koncie 18 asów serwisowych i w rankingu zagrywających zajmuje  drugie miejsce za Remigiuszem Kapicą, który ma tylko o jednego asa więcej. Zagrywka z tak ogromną prędkością, jaką mu zmierzono w sobotnim meczu nie jest więc niczym zaskakującym. Jeżeli radary się nie myliły, to  wynosiła ona 140 km/h. – Mówiąc szczerze to nie mam pojęcia, czy ta zagrywka rzeczywiście miała taką prędkość. Jestem bardzo zaskoczony, ale w trakcie akcji się na tym nie skupiałem za bardzo. Myślę jednak, że jest to możliwe – powiedział po meczu zawodnik. Sawicki zdradził także swoją receptę na udaną zagrywkę –  Cała magia polega na tym, żeby….nie trafić czysto w piłkę. Najlepiej uderzać z tzw. zegarka – powiedział.

DWA SETY STRACONE NA WŁASNE ŻYCZENIE

Trefl Gdańsk dzielnie walczył  w dwóch setach, ale przegrał w końcówkach. W trzecim secie projekt już dominował na boisku. Mikołaj Sawicki miał po meczu żal właśnie o te dwa pierwsze sety.  – Tak naprawdę na własne życzenie przegraliśmy dwa pierwsze sety. Równie dobrze mogło być 2:0 dla nas. Moim zdaniem w końcówkach tych setów „siadła” nam głowa – powiedział przyjmujący „Gdańskich Lwów” . To była druga porażka ekipy trenera Juricica w tym sezonie.  Lider tabeli, Projekt jest. niepokonany. Kolejnym rywalem Trefla będzie Ślepsk Malow Suwałki, gdańszczanie zagrają na wyjedzie. Podróże czekają także Projekt. Stołeczni w europejskich pucharach najpierw zamierzą się  na wyjeździe z Calcit Kamnik (22.11). a potem  w PlusLidze w Bełchatowie ze Skrą (25.11).

źródło: inf. własna, Polsat Sport