Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Projekt się nie zatrzymuje, tym razem nie dał szans walecznemu Treflowi

PL: Projekt się nie zatrzymuje, tym razem nie dał szans walecznemu Treflowi

Nie zwalnia tempa Projekt Warszawa. Prowadzona przez trenera Piotra Grabana stołeczna ekipa w siódmej ligowej kolejce odniosła….siódme plusligowe zwycięstwo w tym sezonie. Gdańszczanie we własnej hali dzielnie walczyli w dwóch pierwszych setach, ale w decydujących momentach to Projekt zdobywał ważne punkty.  Trzeci set był jednostronny. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Jurija Semeniuka.

Zadecydowała gra na przewagi

Mecz zaczął się od udanych zbić Bartłomieja Bołądzia i Kewina Sasaka, a wynik oscylował wokół remisu. Dopiero po asie serwisowym Kevina Tillie na prowadzenie wysforowali się warszawianie (9:6). Na zagrywce odpowiedział Jan Franchi-Martinez, a Trefl wrócił do gry. Udaną zagrywkę dołożył Sasak, a gospodarze próbowali przejąć inicjatywę na boisku (14:12). Projekt nie odpuszczał, a dzięki blokowi wrócił do gry. Dobrą zmianę dał też Igor Grobelny, a jego kontra dała gościom niewielką przewagę (21:19). W końcówce gdańszczanie doprowadzili do batalii na przewagi, ale blok był elementem, który przechylił szalę zwycięstwa na stronę przyjezdnych (26:24).

W drugim secie przebudził się Trefl, który po zbiciu ze środka w wykonaniu Patryka Niemca odskoczył na 4:1. Przy zagrywce Tillie Projekt wrócił do gry, a walka zaczęła się cios za cios. Dopiero as serwisowy Mikołaja Sawickiego oraz blok Karola Urbanowicza spowodowały, że do głosu ponownie doszli gdańszczanie (16:12). Gości do walki poderwał Andrzej Wrona, a po błędzie w ataku Sawickiego wynik ponownie się wyrównał (20:20). Zanosiło się nawet na kolejną bitwę na przewagi, ale czapa Jurija Semeniuka zaczęła przechylać szalę zwycięstwa na stronę podopiecznych Piotra Grabana. Ostatecznie po akcji ukraińskiego środkowego triumfowali oni w tej części spotkania 25:23.

Pełna kontrola Projektu

W trzeciej partii nie zwalniali tempa, a przy serwisie Semeniuka zbudowali sobie solidną nadwyżkę(4:0). Udane akcje w ataku dołożył Artur Szalpuk, a Projekt prowadził już 7:1. Sygnał do walki gospodarzom próbował dać Piotr Orczyk, ale Semeniuk na spółkę z Szalpukiem utrzymywali przewagę po stronie przyjezdnych (12:8). Na środku przypomniał o sobie Wrona, a pojedyncze zbicia Sasaka to było zbyt mało, aby drużyna prowadzona przez Igora Juricicia mogła wrócić do gry. Ataki Bołądzia i as serwisowy Tillie przybliżały oba zespoły do końca spotkania (21:14). W końcówce rozmiary porażki próbował jeszcze zmniejszyć Aliaksei Nasewicz, ale po jego błędnej zagrywce mecz się zakończył (25:19).

MVP: Jurij Semeniuk

Trefl Gdańsk – Projekt Warszawa 0:3
(24:26, 23:25, 19:25)

Trefl: Martinez (3), Niemiec (6),  Droszyński, Urbanowicz (4), Sawicki (13), Sasak (18),  Köykkä (libero) oraz Kampa, Czerwiński, Nasewicz (3), Orczyk (8), Zaleszczyk (1)
Projekt: Firlej (1), Tillie (9), Wrona (8), Bołądź (13), Semeniuk (8), Szalpuk (8), Wojtaszek (libero) oraz Grobelny (4), Kowalczyk