Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Mielczanki rozpoczęły przygotowania do sezonu

Mielczanki rozpoczęły przygotowania do sezonu

fot. SPS Stal Mielec

Siatkarki SPS Stali Mielec rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu pierwszej ligi. Pierwszy ligowy mecz zagrają za dwa miesiące. W pierwszych zajęciach wzięło udział dziesięć zawodniczek, a docelowo ma ich być o dwie więcej.

Władze mieleckiego klubu postawiły na całkowitą rewolucję w składzie. Właściwie nie ma już drużyny, która w ubiegłym sezonie wywalczyła awans do fazy play-off. Play-off nie udało się jednak rozegrać, bo przyszła pandemia koronawirusa, ale sam awans można było uznać za dobry wynik. Dla porównania – sezon wcześniej – trzeba było bić się o utrzymanie w bardzo wyrównanej serii z Mazovią Warszawa.– Cały czas chcemy się rozwijać, chcemy iść do przodu. Również dlatego postanowiliśmy nieco przemeblować nasz zespół – mówił już jakiś czas temu na łamach serwisu nowiny24.pl wiceprezes mieleckiego klubu Paweł Warzecha. Żeby jak najlepiej przygotować się do nowego sezonu, siatkarki SPS Stali Mielec już ruszyły z przygotowaniami. Trenują od tygodnia, były już zajęcia w hali, ale również siłowni. Nie jest planowany również żaden obóz. Władze klubu podkreślają, że w mieście są bardzo dobre obiekty, siatkarkom niczego nie brakuje i spokojnie można się przygotowywać w Mielcu.

Treningi zostały wznowione, ale wciąż oficjalnie nie została zamknięta kadra zespołu. W pierwszych zajęciach wzięło udział dziesięć zawodniczek, a docelowo ma ich być o dwie więcej. – Nie ukrywam, że troszeczkę koronawirus pokrzyżował nam plany – powiedziała Agnieszka Rabka, trener mieleckiego zespołu. – Część dziewczyn, z którymi prowadziliśmy rozmowy wybrała grę w Tauron Lidze i to nam skomplikowało sytuację transferową– podkreśliła.

Nowy sezon pierwszej ligi siatkówki kobiet rusza w ostatni weekend września. W pierwszej kolejce ligowego grania mielczanki podejmą na własnym parkiecie derbowego rywala – Grupę Azoty PWSZ Tarnów. W drugiej kolejce również trzeba będzie zagrać Derby – tym razem Podkarpacia – z drużyną z Krosna.

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved