Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Michał Mieszko Gogol: Na kilku pozycjach sytuacja jest otwarta

fot. Katarzyna Antczak

–Jesteśmy w trakcie procesu. Do igrzysk został miesiąc, a przed nami jeszcze cztery mecze Ligi Narodów plus dwa starcia finałowe pod presją, z mocnymi rywalami. Do tego są jeszcze przeciwnicy w Memoriale Wagnera. Mamy czas, by poprawiać grę i weryfikować formę – mówi w rozmowie z  TVPSPORT.PL Michał Mieszko Gogol, asystent trenera reprezentacji Polski Vitala Heynena.

Jak ci się podoba dotychczasowa gra reprezentacji Polski?Michał Mieszko Gogol:Cały czas wspólnie analizujemy poszczególne mecze i to, kto jak gra w różnych sytuacjach boiskowych. Wiele spotkań w Lidze Narodów było dla nas starciami treningowymi. Do nich zaliczyć można te z Australią, młodą kadrą Bułgarii czy drugą reprezentacją Włoch. Zbliżają się najpoważniejsze rozgrywki. Potrzebujemy grania pod presją i cały czas czekamy na okazję do zbadania tego, jak poszczególni zawodnicy będą na nią reagować. Nasza gra idzie do przodu. Wciąż widać, że mamy rezerwy w niektórych elementach. Jest ich trochę w zagrywce, a także w kontrataku i grze obronnej. Można zauważyć, że czasami w tym drugim aspekcie mamy mniej płynności albo nie zawsze zamieniamy go na punkty. Ciągle stajemy się jednak coraz bardziej skuteczni.

Granie pod presją to mecze z Brazylią i Słowenią. Z tych sprawdzianów piątki nie było.

Dzięki tym meczom mogliśmy się wiele nauczyć. Liga Narodów to też turniej, w którym przeprowadzane były roszady. Czy zagraliśmy te mecze najmocniejszym składem, jakim operowaliśmy w tym momencie? Nie jestem pewien. Nikt nie jest niezniszczalny i niepokonany. Wydaje mi się, że w naszym kraju panuje przekonanie, że jesteśmy murowanym faworytem do złota. Warto sobie powiedzieć, że tak nie jest. Wiele czynników musi jednocześnie zadziałać, łącznie ze szczęściem, by tak się stało. Jesteśmy w trakcie procesu. Do igrzysk został miesiąc, a przed nami jeszcze cztery mecze Ligi Narodów plus dwa starcia finałowe pod presją, z mocnymi rywalami. Do tego są jeszcze przeciwnicy w Memoriale Wagnera. Mamy czas, by poprawiać grę i weryfikować formę. Każdy zawodnik musi dojść do najlepszej dyspozycji życiowej. To pozwoli nam na zmaksymalizowanie wyniku w Tokio.

Jak wygląda przygotowanie listy kadrowiczów na igrzyska?

Nie ma czegoś takiego, że sukcesywnie skreślani są kolejni zawodnicy. Gracze są sprawdzani w różnych formacjach i kombinacjach personalnych. Rozmawiamy między meczami na temat formy siatkarzy. Na kilku pozycjach sytuacja jest otwarta.

Na której pozycji rywalizacja jest najbardziej zacięta z twojej perspektywy?

– Mamy wielu dobrych przyjmujących, ale z czasem czwórka będzie się krystalizować.

* więcej w serwisie sport.tvp.pl

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę