Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Michał Cichy: Ćwiczyliśmy cierpliwość w grze

Michał Cichy: Ćwiczyliśmy cierpliwość w grze

ŁKS Commercecon Łódź pomimo drobnych kłopotów odniósł w czwartek kolejne zwycięstwo. To oznacza, że Łódzkie Wiewióry w walce o brąz prowadzą już 2:0. Starcie, które może być decydujące, rozegra się w niedzielę. Trenerzy obu drużyn zwracają uwagę na cierpliwość w grze swoich zespołów.

ŁKS Commercecon Łódź idzie jak po swoje. Wygrana w czwartkowych derbach oznacza, że zespołowi Michała Cichego do upragnionego medalu brakuje już tylko jednej wygranej. – Budowlani postawili dużo trudniejsze warunki – przyznał szkoleniowiec po czwartkowym meczu.

Faktycznie w trzecim secie tak do stanu tam 18:18 szło równo. Potem uciekło nam trochę przyjęcie i nie pomogliśmy skończyć ataku. Budowlani wygrali, ale to super, że nam w następnym secie udało się wrócić przede wszystkim do dobrej zagrywki. To nam ułatwiło i blok, i obronę. Oni próbowali i szukali przez cały mecz różnych wariantów w ataku. Skorygowaliśmy przed czwartym secie swoją grę w obronie i to zafunkcjonowało. Dzięki temu już pewnie wygraliśmy czwartego seta – analizował Cichy.

Ta odsłona rywalizacji pomiędzy łódzkimi klubami obfitowała w długie i zacięte wymiany. To ŁKS wychodził  z nich obronną ręką. – Powtarzam to dziewczynom cały czas – cierpliwość w grze. Staramy się to ćwiczyć na treningach, których ostatnio jest mało. Chodzi o to, żebyśmy od razu ze złej piłki nie chcieli zdobyć punktu, tylko grali cierpliwie i próbowali utrudnić przeciwnikowi odczytanie naszej akcji i ustawić blok z obroną – podkreślił.

Pomimo wyniku prowadzony przez Macieja Biernata zespół nie spuszcza głów. Czwartkowa rywalizacja w derbach była pełna walki i Budowlani nie zamierzają się poddawać także w niedzielę. – Wróciliśmy do takiego naszego grania w trzecim secie. Przede wszystkim zagraliśmy bardzo cierpliwie. Nie ma co porównywać wcześniejszych spotkań. Przypomniałem dziewczynom, że ŁKS w zeszłym roku przegrywał 0:2, a skończył z brązowym medalem. Wiem, że mój zespół będzie walczył i się nie poddamy – zaznaczył trener.

Trzecia odsłona walki o brąz odbędzie się w niedzielę, 8 maja o godzinie 14:45. Tym razem gospodarzem ponownie będzie ŁKS Commercecon Łódź.