Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Michał Bąkiewicz: Udowodniliśmy, że to my jesteśmy najlepsi

Michał Bąkiewicz: Udowodniliśmy, że to my jesteśmy najlepsi

fot. pzps.pl

– Dopiero do mnie dociera to, jak cierpliwie, dojrzale i inteligentnie zagraliśmy w tych mistrzostwach. Cieszę się, że w trudnych momentach zachowaliśmy chłodną głowę. Graliśmy naprawdę bardzo mądrze – podsumował udział w mistrzostwach świata Michał Bąkiewicz, trener złotych medalistów do lat 19.

Siatkarze reprezentacji Polski do lat 19 w Iranie wywalczyli mistrzostwo świata. W finale pokonali Bułgarów 3:0, a w całych zmaganiach stracili tylko jedną partię. Nie ma się więc co dziwić, że dumny ze swoich podopiecznych był Michał Bąkiewicz. – Moi zawodnicy zagrali fantastyczny turniej w Iranie, w którym mieliśmy sporo atrakcji organizacyjnych. To jednak nie wyprowadziło nas z równowagi. W siedmiu spotkaniach straciliśmy tylko jednego seta. Jestem dumy z mojego zespołu – powiedział szkoleniowiec reprezentacji Polski.Biało-czerwoni wygrali kilka trudnych końcówek. Zaprocentowała filozofia trenera Bąkiewicza, który pracował z młodymi zawodnikami nad cierpliwą i mądrą grą. – Dopiero do mnie dociera to, jak cierpliwie, dojrzale i inteligentnie zagraliśmy w tych mistrzostwach. Cieszę się, że w trudnych momentach zachowaliśmy chłodną głowę. Graliśmy naprawdę bardzo mądrze – ocenił trener mistrzowskiej drużyny.

Nie ukrywa on, że najtrudniejsze były potyczki z gospodarzami, którzy na różne sposoby próbowali utrudnić życie Polakom. – Z mojej perspektywy były to dwa mecze z gospodarzami, czyli Iranem. Nie chodzi tutaj tylko o aspekty sportowe. Wywierano bowiem na nas dużą presję od strony mentalnej. Były uskutecznione różne gierki. Cieszę się, że udowodniliśmy na boisku, że to my jesteśmy najlepsi – podkreślił Bąkiewicz.

Przed młodymi siatkarzami jeszcze sporo pracy. Ich trener apeluje, aby nie nakładać na nich dodatkowej presji i dać czas na sportowy rozwój. – Chłopcy muszą się teraz skupić na pracy. Na pewno moim marzeniem jest to, żeby jak najwięcej zawodników z tej grupy trafiło do seniorskiej reprezentacji. Na razie jednak dla dobra tych chłopców lepiej będzie, jak będą mieli spokój. Niech robią krok po kroczku – zaznaczył wicemistrz świata z 2006 roku.

Przed mistrzami świata do lat 19 kwalifikacje do mistrzostw Europy, a następnie udział w nich, ale to dopiero w 2022 roku. – Na razie w styczniu mamy zaplanowane kwalifikacje do mistrzostw Europy. Turniej finałowy jest przewidziany na wrzesień. Dlatego na razie skupiam się na pracy z tą reprezentacją. Bardzo się cieszę, że jako Szkoła Mistrzostwa Sportowego będziemy grali w tym sezonie w pierwszej lidze. Myślę, że to pozwoli nam szybciej zrobić krok naprzód – zakończył Michał Bąkiewicz.

źródło: inf. własna, sport.onet.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę