Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Michael Warm: Mamy szansę złamać berlińczyków

Michael Warm: Mamy szansę złamać berlińczyków

fot. archiwum

W niemieckiej ekstraklasie mężczyzn rozpoczęła się rywalizacja finałowa. W pierwszym spotkaniu Berlin Recycling Volleys po niezwykle wyrównanej walce pokonał na wyjeździe VfB Friedrichshafen 3:2. 11 kwietnia w stolicy Niemiec odbędzie się drugi pojedynek, a gra toczy się do trzech wygranych.

Pierwszy mecz finałowy był nie tylko doskonałą reklamą siatkówki w Niemczech, ale także dowodem na to, że obie drużyny mają rację gry w wielkim finale. – Widzieliśmy wiele wysokiej klasy akcji po obu stronach siatki – powiedział trener VfB Michael Warm, podsumowując emocjonującą grę. – Oczywiście życzylibyśmy sobie innego zakończenia i chcielibyśmy wygrać mecz. Ale nie możemy tego teraz zmienić.Berlińczycy po zwycięstwie 3:2 prowadzą w serii do trzech zwycięstw 1:0. – Wyjazd do Berlina ze zwycięstwem na koncie byłby łatwiejszy – przyznał Warm. – Ale wiemy, że było blisko i zawsze mamy szansę złamać berlińczyków. Nie boimy się. Siatkarze VfB na pewno nie pojadą do stolicy kraju ze zwieszonymi głowami. Tym bardziej, że w pierwszym spotkaniu ekipa z Friedrichshafen wygrała dwa pierwsze sety i była naprawdę blisko wygrania meczu. Jak donoszą niemieckie media w tym pojedynku nie zabrakło kontrowersyjnych decyzji sędziów, ale trener Warm chce, aby zespół skupił się na sobie.

Teraz ważne jest, abyśmy skoncentrowali się na rzeczach, które zrobiliśmy dobrze – powiedział szkoleniowiec. – Na pewno nie będzie łatwiej w Max-Schmeling-Halle, ale podejmujemy wyzwanie. Zespoły są na podobnym poziome. W tych meczach wynik zawsze będzie zależeć od formy dnia.

źródło: inf. własna, volleyball-bundesliga.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę