Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Maret Balkestein-Grothues wzmocni Panathinaikos Ateny

Maret Balkestein-Grothues wzmocni Panathinaikos Ateny

fot. FIVB

Grecki klub Panathinaikos Ateny, rekordzista pod względem liczby mistrzostw Grecji w siatkówce kobiet, w sezonie 2021/2022 wzmocni się dwiema doświadczonymi siatkarkami. Jedną z nich będzie kapitan holenderskiej reprezentacji Maret Balkestein-Grothues, zaś drugą Margarita Stiepanienko, lepiej znana w Polsce pod nazwiskiem Azizowa. 

Obie zawodniczki w swojej bogatej karierze reprezentowały również kluby z polskiej ekstraklasy. Holenderka w sezonie 2015/2016 reprezentowała Atom Trefl Sopot. Sezon 2017/2018 rozpoczęła w Grupie Azoty Chemik Police, jednak ostatecznie doszło do zerwania kontraktu, a sprawa wylądowała w Trybunale Arbitrażowym przy Europejskiej Federacji Siatkarskiej CEV. Spór z polickim klubem został rozstrzygnięty na korzyść zawodniczki, co odbiło się szerokim echem nie tylko w polskich mediach sportowych. Po opuszczeniu Chemika holenderska siatkarka grała w Pomì Casalmaggiore i CSM Bukareszt, a ostatnie dwa sezony spędziła w tureckim Aydın Büyükşehir Belediyespor.Maret Balkestein-Grothues ma na swoim koncie m.in. dwa mistrzostwa Holandii, dwa mistrzostwa Francji czy wicemistrzostwo Polski. Trzykrotnie zdobywała z reprezentacją Holandii wicemistrzostwo Europy (2009, 2015, 2017).

– Znam Panathinaikos bardzo dobrze, tak jak wszyscy w Holandii. Wiem, że klub ma wielu fanatycznych kibiców. W zeszłym roku grałam z Vasilantonaki i powiedziała mi wiele dobrych rzeczy o klubie. Cele zespołu są wysokie i będziemy grać tak, aby je spełnić. Grałam z niektórymi z moich nowymi koleżankami po przeciwnych stronach siatki, nie mogę doczekać się współpracy – powiedziała nowa przyjmująca ateńskiej ekipy.

Z kolei na ataku w Panathinaikosie zagra Margarita Stiepanienko, którą polscy kibice powinni pamiętać pod panieńskim nazwiskiem Azizowa. Urodzona na Ukrainie Azerka reprezentowała w przeszłości dwa polski kluby – Eneę PTPS Piła (2018/2019) i E.Leclerc Radomkę Radom (2019/2020). Miniony sezon zawodniczka spędziła na Białorusi, gdzie broniła barw Minczanki Mińsk.

Gdy otrzymałam ofertę od Panathinaikosu, wiedziałam już dużo o tym zespole. To jeden z najlepszych w Grecji. Bardzo się cieszę, że będę członkiem tak ważnego klubu, jakim jest Panathinaikos. Mamy bardzo ważne cele do osiągnięcia i szczerze chcę pomóc zespołowi w zdobyciu wszystkiego. Wierzę, że w końcu nam się uda – skomentowała zawodniczka.

źródło: inf. własna, pao1908.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę