Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marco Bonitta: Mentalność zwycięzców jest nam bardzo potrzebna

Marco Bonitta: Mentalność zwycięzców jest nam bardzo potrzebna

fot. Indykpol AZS Olsztyn

– Chciałbym, aby zawodnicy mieli mentalność zwycięzców, aby poprawiali się nie tylko siatkarsko, ale także mentalnie. Kiedy wszystko ułożymy sobie w głowie i będziemy chcieli wygrać za wszelką cenę, to jesteśmy w stanie pokonać nasze słabości – powiedział trener Indykpolu AZS Olsztyn Marco Bonitta.

Za siatkarzami Indykpolu AZS Olsztyn dwa pierwsze sparingi. W Elblągu zmierzyli się z Treflem Gdańsk. W pierwszym spotkaniu pokonali rywali 3:1, zaś w drugim nie wygrali nawet seta. – W pierwszym meczu bardzo dobrze graliśmy w systemie blok-obrona, udało nam się też odrzucić gdańszczan od siatki, a w drugim spotkaniu w naszej grze było trochę więcej chaosu, ale też można było znaleźć fragmenty dobrej gry. Myślę, że i tak zagraliśmy w miarę dobrze. I tak idziemy do przodu – powiedział Mateusz Poręba, środkowy zespołu z Olsztyna.W związku z nieobecnością trzech zagranicznych przyjmujących olsztyńskiej ekipy na przyjęciu wystąpili zawodnicy na co dzień grający na pozycji libero. W ogóle Marco Bonitta mocno rotował składem. – Fajnie, że trener dał pograć także drugiej szóstce. W drugim meczu dostałem więcej szans na grę. Mam nadzieję, że w jakimś stopniu pomogłem dobrze zaprezentować się drużynie. Cieszę się, że mogłem pojawić się na boisku. Na pewno brakowało mi atmosfery meczowej. Kibice dopisali w Elblągu – stwierdził atakujący Indykpolu Jan Król.

Z postawy swoich podopiecznych zadowolony był szkoleniowiec olsztynian. – Cieszę się, że wygraliśmy piątkowe spotkanie. Końcówki były fajnie grane. Napawa nas to optymizmem. Jestem usatysfakcjonowany, bo drużyna uwierzyła w pracę, którą wykonujemy na treningach i przełożyła na sparingi. Kończyliśmy ataki w pierwszym tempie i kontry. Dobrze serwowaliśmy. Może nie mieliśmy zbyt wielu asów, ale często sprawialiśmy rywalom trudność i musieli grać na wysokiej piłce. Musimy jeszcze pracować nad blokiem – ocenił Marco Bonitta.  

Nie ukrywa on, że istotna jest nie tylko praca sportowa, ale również mentalna, bowiem głowa w siatkówce odgrywa ważną rolę. – Chciałbym, aby zawodnicy mieli mentalność zwycięzców, aby poprawiali się nie tylko siatkarsko, ale także mentalnie. W trakcie meczu z minuty na minutę stres jest coraz większy. Kiedy więc wszystko ułożymy sobie w głowie, kiedy będziemy chcieli wygrać za wszelką cenę, to jesteśmy w stanie pokonać nasze słabości. Wszystko zaczyna się w głowie, dlatego uważam, że mentalność zwycięzców jest nam bardzo potrzebna – zakończył Bonitta.

źródło: opr. własne, uwm.fm

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę