Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Mierzejewski: Gdyby siatkarze byli wypoczęci, to coś by było nie tak

Marcin Mierzejewski: Gdyby siatkarze byli wypoczęci, to coś by było nie tak

fot. Aleksandra Twardowska

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w piątek i sobotę w Olsztynku rozegrają pierwsze spotkania sparingowe. Rywalem akademików z Kortowa będzie Trefl Gdańsk. Początek piątkowego starcia o godz. 17:00, a sobotniego o godz. 12:00.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn od pięciu tygodni przygotowują się do rozpoczęcia nowego sezonu PlusLigi. Oprócz zajęć czysto siatkarskich, akademicy z Kortowa ćwiczyli m.in. na siłowni, basenie czy boiskach do siatkówki plażowej, biorąc udział w turnieju PreZero Grand Prix PLS. W piątek i sobotę, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur po raz pierwszy sprawdzi się na tle ligowego rywala w hali. Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn dwukrotnie zmierzą się z Treflem Gdańsk w Olsztynku.Jakie zadania daje zespołowi Marcin Mierzejewski, który przygotowuje zespół pod nieobecność Javiera Webera? Przede wszystkim chciałbym, aby zespół wykonał rzeczy, które przez ostatni miesiąc trenowaliśmy. Ważne, aby niektóre sytuacje nie spowodowały paniki wśród zawodników, lecz byli oni spokojni i gotowi na to, co się wydarzy. 80% akcji w siatkówce to jest „standardowa siatkówka” i możliwość przewidzenia tego, co się wydarzy. Mniej istotna jest warstwa techniczna, jak dotknięcie czy moc zagrywki. Najważniejsze jest zachowanie na boisku – przyznaje szkoleniowiec akademików.

Jak przyznaje Mierzejewski, zawodnicy odczuwają zmęczenie ciężkimi treningami. – Gdyby siatkarze stwierdzili, że są świeży i wypoczęci, to coś by było nie tak. Na ich twarzach widzę zmęczenie, lecz to jest charakterystyczna cecha okresu przygotowawczego. Uważam, że wszystko jest na dobrej drodze.

Choć udział w mistrzostwach świata zakończyli już Moritz Karlitzek (Niemcy) i Robbert Andringa (Holandia), to obu akademików nie ujrzymy jeszcze podczas weekendowych sparingów. Karlitzek przyjedzie do stolicy Warmii i Mazur w sobotnie popołudnie, a kapitan Zielonej Armii zawita do Olsztyna w poniedziałek.

Wystawimy najmocniejszy skład, jaki mamy na ten moment. Ważne są zachowania na boisku, a także wynik. Nie ma znaczenia, czy to mecz ligowy czy kontrolny – wychodzi się po to, aby wygrać. Na tym buduje się atmosferę w zespole – kończy Marcin Mierzejewski.

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę