Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Marcelo Fronckowiak trenerem Tours VB

Marcelo Fronckowiak trenerem Tours VB

fot. plusliga.pl

Kolejny brazylijski trener rozpocznie pracę we Francji. Po Bernardo Rezende, który po igrzyskach olimpijskich w Tokio zostanie szkoleniowcem Trójkolorowych, na przenosiny do kraju nad Loarą zdecydował się Marcelo Fronckowiak, dotychczasowy trener Cuprum Lubin, który od nowego sezonu będzie pracował z siatkarzami Tours VB.

Jak donosi dziennik „L’Équipe” Marcelo Fronckowiak podpisał z francuskim klubem kontrakt do 2024 roku. Zastąpi na stanowisku Huberta Henno, który z kolei poprowadzi od nowego sezonu ekipę Nantes Rezé Métropole Volley.53-letni Fronckowiak nie po raz pierwszy będzie pracował w Ligue A. W latach 2004-2009 był już trenerem Tourcoing LM, z którym w ostatnim sezonie awansował do finału rozgrywek. Ostatecznie jego drużyna wywalczyła wówczas srebrny medal, ulegając Paris Volley. Brazylijczyk w swojej karierze prowadził też m.in. kluby w Rosji (Dinamo Krasnodar) oraz we Włoszech (Tonno Callipo Vibo Valentia).  W latach 2017-2019 był też asystentem trenera Canarinhos, Renana dal Zotto, a od sezonu 2018/2019 pierwszym szkoleniowcem Cuprum Lubin.

– Jestem bardzo szczęśliwy i zmotywowany nowym wyzwaniem, ponieważ uważam, że Tours VB reprezentuje wiele zarówno we francuskiej, jak światowej siatkówce – powiedział Marcelo Fronckowiak o swoim nowym klubie. – Kiedy pierwszy raz pracowałem we Francji, zakończyłem tę przygodę udanie. Mam nadzieję, że z Tours VB poradzę sobie jeszcze lepiej – zakończył brazylijski szkoleniowiec.

źródło: inf. własna, L'equipe

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę