Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Magdalena Gryka: Moja ambicja ponownie się obudziła

Magdalena Gryka: Moja ambicja ponownie się obudziła

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Po dwóch latach spędzonych w NawaRo Straubing rozgrywająca Magdalena Gryka zmienia pracodawcę. Siatkarka w przyszłym sezonie będzie występować w barwach Rote Raben Vilsbiburg. – Myślę, że będę tęskniła za tutejszą siatkarską rodziną i możliwości pracy pod małą presją, ze spokojem, a tym samym świętowania sukcesów, ale z drugiej strony tęsknię za większą presją na sukcesy – przyznała Magdalena Gryka.

Magdalena Gryka po sezonie w S.C. Potsdam w 2019 roku przeniosła się do NawaRo Straubing. – Kiedy przyjechałam do NawaRo, oprócz siatkówki chciałam zająć się nauką. Ale po pierwszym treningu moja ambicja ponownie się obudziła – przyznała Magdalena Gryka, która po sezonie w Straubing wróciła również do reprezentacji Niemiec. Rozgrywająca została powołana także w tym roku. Po dwóch latach w NawaRo siatkarka zdecydowała się zmienić otoczenie. – Myślę, że będę tęskniła za tutejszą siatkarską rodziną i możliwości pracy pod małą presją, ze spokojem, a tym samym świętowania sukcesów, ale z drugiej strony tęsknię za większą presją na sukcesy – wyjaśniła. – NawaRo zawsze będzie miało miejsce w moim sercu. Jeśli siatkarki pytają mnie, czy NawaRo to dobry wybór, to zdecydowanie polecę, ponieważ tutaj maż możliwość przejścia od 0 do 100, jeśli tylko chcesz – podkreśliła siatkarka.Rozgrywająca w zespole pełniła rolę kapitana. Zadowolenia z jej postawy nie ukrywają pracownicy klubu. – Magda spisała się tutaj świetnie przez ostatnie dwa lata. Jesteśmy jej bardzo wdzięczni, że pomogła nam mocno ugruntować NawaRo w lidze – powiedziała menadżer zespołu. – Wiedzieliśmy, że pożegnanie kiedyś nadejdzie, bo Magda to rozgrywająca, która będzie dobrze prezentować się w każdym topowym klubie – dodała Ingrid Senft.

Po zajęciu 7. miejsca w sezonie 2020/2021 Gryka kolejny sezon spędzi w zespole, który zakończył minione rozgrywki na 5. lokacie – Rote Raben Vilsbiburg. Rozgrywająca jest pierwszą nową zawodniczką, którą ogłosił klub. Siatkarka zastąpi Lenę Hartl, która zdecydowała się zakończyć karierę. – Magda rozwinie nas dzięki swoim umiejętnościom siatkarskim, ale także osobowością – skomentował trener Florian Völker, który jest zadowolony z transferu tej zawodniczki. – Magda jest liderką. Wiele już widziała w siatkarskim świecie i ma odpowiednie doświadczenie – podkreślił.  – Prowadziłam bardzo, bardzo owocne rozmowy z trenerem Florianem Völkerem i naprawdę chcę mieć udany sezon w Rote Raben – skomentowała Gryka.

źródło: opr. własne, volleyball-bundesliga.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę