Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Maciej Polański: Szukamy światełka w tunelu

Maciej Polański: Szukamy światełka w tunelu

fot. krispol1liga.pls.pl

– Smuga za nami się ciągnie. Cały czas szukamy światełka w tunelu, ale na razie jest w nim ciemno – tak skomentował kolejną porażkę Maciej Polański, środkowy drużyny z Jaworzna, która od dawna zamyka stawkę w TAURON 1. Lidze.

Wyjazdową niemoc przerwała eWinner Gwardia Wrocław, która w Jaworznie rozprawiła się z miejscowym MCKiS-em. Gospodarze okazali się gościnni dla podopiecznych Krzysztofa Janczaka, bowiem ci pewnie wygrali w trzech setach. – Odnieśliśmy pewne zwycięstwo. Bardzo na to liczyliśmy. Nie wygraliśmy od października meczu na wyjeździe, więc bardzo potrzebne były nam te punkty – podkreślił Arkadiusz Olczyk, kapitan dolnośląskiej ekipy.Za wrocławskim zespołem trudniejszy okres, w którym przegrał trzy mecze z rzędu, ale nie załamał się gorszą serią. – Wcześniejsze porażki nie podcięły nam skrzydeł, tylko zmotywowały nas do jeszcze większej walki. Wiedzieliśmy, że przyjeżdżamy do Jaworzna, żeby zdecydowanie wygrać i pokazać, że potrafimy wygrywać na wyjazdach. Worek wyjazdowych punktów się rozwiązał. Liczymy, że teraz zacznie się seria zwycięstw – zaznaczył środkowy Gwardii, który wierzy, że w play-off sprawi ona jeszcze kilka niespodzianek. – Mamy bardzo ambitne cele, które się nie zmieniają. Chcemy walczyć o każdą piłkę i być jak najwyżej w tabeli, a po tym sezonie zawiesić sobie medale na szyi – dodał Arkadiusz Olczyk.

W o wiele trudniejszej sytuacji jest MCKiS Jaworzno. Podopieczni Dariusza Parkitnego nie mogą przełamać złej passy. W tym roku jeszcze nie wygrali. Gwardii nie zawiesili zbyt wysoko poprzeczki. – Był to brzydki mecz. Gwardia też ma swoje problemy, też nie jest na fali. Wygrał zespół, który popełnił mniej błędów – krótko stwierdził Maciej Polański, kapitan zespołu z Jaworzna.

MCKiS od dawna zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, a na koncie ma tylko jedno zwycięstwo. Nie pomogła mu nawet zmiana na ławce trenerskiej, bowiem wciąż przegrywa mecz za meczem, a porażka z Gwardią była już jego dwudziestym niepowodzeniem w tym sezonie. – Chyba nikt nie zna przyczyny takiego stanu rzeczy. Gdybym ją znał, to zrobiłbym wszystko, żeby nie było tylu porażek. Smuga za nami się ciągnie. Cały czas szukamy światełka w tunelu, ale na razie jest w nim ciemno – ocenił środkowy MCKiS-u, przed którym starcie z Lechią Tomaszów Mazowiecki. – Zawsze jest szansa na przełamanie. To jest tylko sport. Każdy może wygrać. Możemy teraz do końca wygrywać i powiedzieć, że skończyliśmy sezon serią wygranych – zakończył Maciej Polański.

źródło: MCKiS Jaworzno - Facebook, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-02-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved