Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Maciej Dobrowolski i Dawid Hołda trenerami najmłodszych reprezentacji Polski

Maciej Dobrowolski i Dawid Hołda trenerami najmłodszych reprezentacji Polski

fot. Arkadiusz Buczyński

Zespół Metodyczny zatwierdził kandydatury Macieja Dobrowolskiego i Dawida Hołdy na trenerów kadr Polski roczników rozpoczynających szkolenie. Pierwszym zadaniem trenerów jest dokonanie naborów na kampy, które są I etapem szkolenia dla siatkarek i siatkarzy.

Konsultacje regionalne tych roczników stanowią próg selekcyjny do dalszego szkolenia na poziomie ogólnopolskim. Do kadr powoływana jest młodzież zarówno z Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, jak i pozostałych klubów. Liczy się ocena trenerów pod względem perspektywy rozwoju, ale również posiadane umiejętności są tutaj bardzo ważne.Do współpracy Maciej Dobrowolski powołał doświadczonego trenera Wojciecha Kaszę z SMS-u Police, a Dawid Hołda zaproponował na II trenera Marcina Kantora, nauczyciela I LO w Będzinie.

Maciej Dobrowolski to były rozgrywający. Po zakończeniu kariery w 2015 roku skupił się na pracy z młodzieżą w UKS-ie Chemik Olsztyn oraz Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych. Od 2020 roku również trener drugoligowego UKS-u Chemik SMS Olsztyn. Dawid Hołda pracę jako trener rozpoczął w 2007 roku w KS Jastrzębie-Borynia, następnie w Jastrzębskim Węglu, który od sezonu 2012/2013 realizuje projekt Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. W trakcie pracy zajmował się szkoleniem młodzieży, od minisiatkówki po drużyny juniorskie, które grały w rozgrywkach Młodej Ligi oraz w II lidze.

Menadżerami zespołu żeńskiego i męskiego tych roczników są koordynatorzy regionalni Marek Kwieciński i Zdzisław Gogol. Powołane kadry U-13 dziewcząt i U-14 chłopców stanowią wspólną reprezentację z kadrami U-14 dziewcząt prowadzoną przez Krzysztofa Janczaka i U-15 chłopców Artura Łozy.

źródło: mlodziezowasiatkowka.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę