Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Łukasz Żygadło w finale Pucharu Emira

Łukasz Żygadło w finale Pucharu Emira

Al Rayyan SC pokonał zwycięzcę Pucharu Kataru – Al Ahli SC i zapewnił sobie miejsce w finale Pucharu Emira z wynikiem 2:0 w serii. Aleksiej Spiridonow i jego ekipa nie mogli znaleźć sposobu, aby pokonać graczy Al Rayyan SC prowadzonych przez Stephena Boyera. Stephen Boyer i Bilal Abunabot byli najlepiej punktującymi Al Rayyan SC. Każdy z nich zdobył 11 punktów. Miguel Angel Dalmau z 9 punktami był najskuteczniejszy w  Al Ahli SC.

Al Rayyan SC zagra w finale przeciwko Al Arabi SC Łukasza Żygadły, który pokonał mistrza Kataru Police SC 2:0 w serii półfinałowej. Rywalizacja toczyła się do dwóch zwycięstw. Ten mecz dostarczył wiele emocjikibicom. Police SC prowadziło już 2:0 w setach, ale Al Arabi SC zdołał odwrócić mecz i wyrównać na 2:2. W piątym secie pod koniec meczu podopieczni Police SC mieli kilka piłek meczowych, ale Al Arabi się obroniło i wygrało seta 19:17.

Łukasz Żygadło świetnie zorganizował grę i poprowadził swoją drużynę (pięciu zawodników o dwucyfrowych wynikach punktowych i ponad 50% ataku). Rozalin Penczew był najlepszym punktującym Al Arabi SC z 22 punktami (61% ataku). Villner Rivas z 32 punktami (5 asów, 57% ataku, 1 blok) i Oliver Venno z 25 oczkami (1 as, 44% ataku, 1 blok) byli najbardziej efektywni dla Police SC.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com