Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Lukáš Tichaček: Wyciągniemy wnioski z tej porażki

Lukáš Tichaček: Wyciągniemy wnioski z tej porażki

Po nieudanej inauguracji TAURON 1. Ligi, Chemeko-System Gwardia Wrocław powalczy o pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie. Piątkowy wieczór (1 października) będzie w Hali Orbita czasem zmagań Gwardii i MKS-u Będzin. Jedno jest pewne – to będzie bardzo wymagający przeciwnik. – Do meczu z Będzinem podchodzimy tak, jak do każdego innego meczu. Gramy o pełną pulę. To jest nasza hala, w której czujemy się bardzo dobrze – stwierdził Arkadiusz Olczyk

Zespół z Będzina ma na swoim koncie już dwa spotkania – oba wygrane. Zespół Wojciecha Serafina na inaugurację wygrał 3:1 w Spale, a następnie – także na wyjeździe – bez straty seta ograł Legię Warszawa. Wrocławianie muszą szybko zapomnieć o pierwszym meczu, w którym – mimo prowadzenia 2:0 – przegrali z Krispolem Września 2:3.

Bronią Gwardii może okazać się blok. To właśnie tym elementem gry podopieczni Rainera Vassiljeva imponowali w pierwszym meczu sezonu. Aż 11 punktowych bloków zanotowali Gwardziści, czyli dokładnie tyle samo, ile będzinianie w dwóch swoich meczach. Największą bronią rywali Gwardii była do tej pory zagrywka. W dwóch spotkaniach podopieczni trenera Serafina aż 13 razy punktowali tym elementem gry. – Z Krispolem wygraliśmy pierwsze dwa sety dość zdecydowanie. Drużyna poczuła się za pewnie. Zabrakło nam koncentracji, zarówno w trzecim, jak i w czwartym secie. Rywale się rozpędzili i ciężko było ich powstrzymać – powiedział czeski rozgrywający Chemeko-System Gwardii Wrocław Lukáš Tichaček, diagnozując przyczyny porażki.

Najbardziej doświadczony siatkarz wrocławian dodał, że zespół wyciągnął wnioski i drugi raz nie popełni tych samych błędów. – Wyciągniemy wnioski z tej porażki. Widzieliśmy nasze błędy na wideo, przygotowujemy się do meczu z Będzinem. Nie chcemy sytuacji, w której prowadzimy 2:0 i nie dowozimy zwycięstwa do końca. Nikt się nie załamuje, tylko stara się pracować nad tym, by wyeliminować swoje błędy – przyznał Czech.

Wiary w zespół nie traci także kapitan drużyny Arkadiusz Olczyk. – Po dwóch dobrych, gładkich pierwszych setach, straciliśmy mocno na jakości zagrywki. Przeciwnik zaczął dobrze przyjmować, bronić i wykorzystał nasze błędy. Piotrek Lipiński doskonale rozgrywał i Krispol odniósł zwycięstwo. Do meczu z Będzinem podchodzimy tak, jak do każdego innego meczu. Gramy o pełną pulę. To jest nasza hala, w której czujemy się bardzo dobrze – podkreślił wrocławski środkowy.

źródło: gwardiawroclaw.pl