Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM K: Zwycięstwa Vakifbanku Stambuł i Dynama Kazań

LM K: Zwycięstwa Vakifbanku Stambuł i Dynama Kazań

Zgodnie z przewidywaniami VakifBank Stambuł oraz Dynamo Kazań wygrały swoje mecze w Lidze Mistrzyń. Ekipa z Turcji pokonała gospodynie turnieju Maricę Płowdiw i z kompletem punktów zakończyła zmagania w grupie C. Z kolei rosyjskie Dynamo Kazań odniosło pierwsze zwycięstwo w grupie E i z zaledwie trzema punktami uda się na kolejny turniej do Polski.

Grupa C:

Zespół VakifBanku pokonał gospodynie turnieju Ligi Mistrzyń w grupie C – Maricę Płowdiw 3:1. Po pewnie i wysoko wygranych dwóch setach turecka drużyna zadowoliła się takim stanem rzeczy i przegrała seta numer trzy.  Ostatnia odsłona meczu była po raz kolejny popisem podopiecznych Giovanniego Guidettiego. Szkoleniowiec desygnował do gry niemal wszystkie zawodniczki, a te wywiązały się ze swojej roli bardzo dobrze. Ekipa z Turcji przegrała zaledwie jeden set w całym turnieju. O grze zespołu z Płowdiw trudno napisać cokolwiek dobrego. VakifBank miał przewagę w bloku 12-5, w polu zagrywki 11-3. Grę tej drużyny napędziła Isabelle Haak, która zdobyła 21 punktów, dla Maricy  18 punktów zdobyła Miroslava Paskova. VakifBank wygrał wszystkie trzy mecze, a Marica zamyka tabelę z jednym punktem zdobytym w meczu z ŁKS-em.

VakifBank Stambuł (TUR) – Marica Płowdiw (BUL) 3:1
(25:9, 25:10, 23:25, 25:16)

VakifBank: Braga (10), Haak (21),  Akman (6), Bartsh-Hackley (4), Rasic (14), Ognjenovic (3), Orge (libero, 3) oraz Ozbay, Senoglu, Gurkaynak (2), Ismailoglu (5), Yilmaz (11)  i Aykac (libero, 1)
Marica: Kamenowa (4), Paskowa (18), Barakowa (5), Uszewa (3), Aguilera Carbajal (2), Milanowa (9), Todorowa (libero) oraz Drumewa, Milanowa, Nikołowa i Dudowa

W grupie tej ŁKS Commercecon Łódź pokonał ASPTT Mulhouse, relacja znajduje się – tutaj.

Dynamo potrzebowało zaledwie 75 minut, aby zapisać na swoje konto pierwsze punkty. Zespół ze stolicy Tatarstanu dominował w każdym elemencie siatkówki, zawodniczki tego klubu zdobyły 10 punktów w bloku, podczas, gdy czeska drużyna zaledwie trzy. Podobna przewaga była w polu zagrywki – 10-6 na korzyść zespołu z Kazania. Wysoką – 55% skutecznością w ataku popisała się Arina Fiedorowcewa, zdobywczyni 20 punktów. Przewaga podopiecznych Riszata Giljazutdinowa ani przez moment nie była zagrożona, w każdym z setów zespół z Rosji kontrolował boiskowe wydarzenia. Dla czeskiej drużyny 14 punktów zdobyła Maria Priscila Schlegel. Zespół z Ołomuńca zakończył zmagania w Novarze z zerowym dorobkiem punktowym.

Dynamo-Ak Bars Kazań (RUS) – VK UP Ołomuniec (CZ) 3:0
(25:18, 25:17, 25:20)

Dynamo: Biriukowa (12), Mariuchnicz (3), Korolewa (8), Popowa (2), Fiedorowcewa (20), Kadoczkina (14), Podkopajewa (libero) oraz Konowałowa (1) i Kotikowa (libero)
VK: Bjerregard  Madsen (2), Pilepic (12), Nova (9), Stumpelova (5),Valkova (2), Schlegel Mosegui (14),  Zilberman (libero) oraz Kulova (1),

W grupie tej Chemik Police przegrał z Igorem Gorgonzola Novara, relacja znajduje się – tutaj