Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM K: Pierwsza wygrana ŁKS-u, hiszpański zespół nie zdołał zaskoczyć łodzianek

LM K: Pierwsza wygrana ŁKS-u, hiszpański zespół nie zdołał zaskoczyć łodzianek

W 2. rundzie zmagań grupy D, ŁKS Commercecon Łódź zmierzył się z Tenerife La Laguna.  Siatkarki z Łodzi bez większych problemów pokonały swoje przeciwniczki i zaliczyły pierwszą wygraną w tegorocznej Lidze Mistrzyń.

Początek meczu był dość wyrównany z lekkim wskazaniem na gospodynie, które pewniej czuły się we własnej hali. Hiszpanki wyszły nawet na prowadzenie 11:8, potem jednak ełkaesianki popisały się serią sześciu punktów z rzędu i prowadziły już 14:11. Podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego coraz pewniej czuły się w bloku i szybko powiększały swoją przewagę (18:12). Po kolejnym skutecznym bloku łodzianki prowadziły już 21:14 i pewnie zmierzały ku wygranej w pierwszym secie. W końcówce seta na boisku pojawiły sią Angelika Gajer i Anastazja Hryszczuk, a ŁKS piłkę setową po błędzie rywalek miał już przy stanie 24:17. Po chwili Kamila Witkowska popisała się asem serwisowym i ełkaesianki objęły prowadzenie w tym meczu.

Na początku drugiej partii siatkarki z Teneryfy znów walczyły z polską drużyną jak równy z równym do stanu 6:6. Potem atak Lany Scuki i as serwisowym Valentiny Diouf pozwoliły łodziankom na niewielką przewagę, którą jednak szybko straciły. Podobnie jak w poprzednim secie po 11. Punkcie dla gospodyń ŁKS zaczął uciekać. Po dwóch asach serwisowych Roberty Ratzke łodzianki prowadziły już 14:11 i potem spokojnie utrzymywały kilkupunktową przewagę. Po ataku Klaudii Alagierskiej-Szczepaniak było już 18:13, potem jednak gospodynie zaczęły powoli odrabiać straty (20:23). W końcówce zespół ŁKS-u utrzymał koncentrację i po dwóch atakach Diouf wygrał tę partię do 21.

W kolejnym secie wyrównana gra trwała do stanu 7:7. Potem znów ataki Lany Scuki i Valentiny Diouf dały trzypunktową przewagę zespołowi ŁKS-u i trener gospodyń musiał przerwać grę. Aleksandra Gryka zeszła z pola zagrywki dopiero przy stanie 12:8, ale hiszpański zespół nie był w stanie nawiązać walki z brązowymi medalistkami mistrzostw Polski. ŁKS grał spokojnie, a trener Chiappini dał szansę gry wszystkim zawodniczkom, które zabrał na Wyspy Kanaryjskie. Po bloku Gryki łodzianki prowadziły już 20:12, a piłkę meczową ŁKS miał przy stanie 24:15 po błędzie rywalek. Hiszpański zespół obronił jeszcze trzy meczbole, zmuszając trenera Chiappiniego do przerwania gry. Po przerwie jedna z rywalek zagrała w siatkę i ełkaesianki pewnie zgarnęły w tym meczu komplet punktów.

MVP: Valentina Diouf

Tenerife La Laguna – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(17:25, 21:25, 17:25)

Tenerife: Nsungimina (7), Niece( 6), Aranda Munoz (1), Lengweiler (10), Arredondo (9), Wolowicz (7), Llabres (libero) oraz Aran Claveria i Gustafsson
ŁKS: Witkowska (5), Diouf (19), Górecka (6), Ratzke (1), Alagierska-Szczepaniak (7), Scuka (13), Maj-Erwardt (libero) oraz Drabek (libero), Gryka (5), Hryszczuk (2), Gajer i Piasecka